Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor! İşte tahlil teknikleri

Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor! İşte tahlil teknikleri
Okunuyor Telefonum Wifi’ye Bağlanmıyor! İşte tahlil teknikleri

Birçok kullanıcı çeşitli nedenlerle telefonlarıyla kablosuz ağ irtibat sorunu yaşıyor. Telefonunda WiFi ilişki sorunu yaşayanlar hazırladığımız makaleye göz atabilir.

Android ve iOS kullanıcıları farklı problemler ile karşılaşayabiliyor. Sizler için hem iOS hem de Android için tahlillerin yer aldığı makale hazırladık.

WiFi temas sorunu için yapılması gerekenler

Öncelikle süreçlere kablosuz temas ayarlarınızı denetim ederek başlamalısınız. Bildirim paneline tıklayın. Akabinde karşınıza çıkan ekranda uçak modu ve WiFi kısımlarını denetim edin. Uçak modu faal edildiğinde hem taşınabilir erişim hem de WiFi kontağı otomatik olarak devre dışı kalır.

telefonum wifiye baglanmiyor iste cozum yontemleri 1

Hem iOS hem de Android aygıtlarda bulunan otomatik Mac adresi değiştirme özelliği sebebiyle ilişkinizi engelliyor olabilir. Ayarlar sekmesinde yer alan arama kısmını kullanarak Kablosuz Ağ Ayarları menüsüne gidin. Akabinde karşınıza çıkan ekranda yazan Mac Adresi Değiştir yahut Özel Adres özelliğini kapatın.

Kablosuz ağda yapılan değişiklikler bazen aygıtlar tarafından algılanamayabiliyor. Ayarlar menüsüne girin. Akabinde Kablosuz Ağ sekmesine tıklayın. Ayarlarını sıfırlamak istediğiniz kablosuz ağı seçtikten sonra Kablosuz Ağı Unut butonuna basarak ağa tekrardan bağlanmayı deneyin.

WiFi temas sorunu yaşayan kullanıcılar, ağlarının kanal ayarını değiştirerek ilişki problemini çözebilir. Modem arayüzüne giriş yaptıktan sonra WiFi ayarlarının bulunduğu sekmeye tıklayın. 2.4 GHz bandında 1. 6. ve 11. kanallar önerilmektedir.

Kimi durumlarda pozisyon hizmetleri WiFi kullanımını engelleyebiliyor. Pozisyon hizmetlerini kapatmak için Ayarlar menüsüne girin. Akabinde karşınıza çıkan ekranda Kapalılık sekmesine tıklayın. Kapalılık sekmesinde yer alan Pozisyon ayarını kapattıktan sonra kablosuz ağa bağlanmayı tekrar deneyin.

Bluetooth ve WiFi ayarlarını da kapsayan Ağ Ayarlarını Sıfırlama sürecini gerçekleştirmek için Ayarlar menüsüne gidin. Akabinde karşınıza çıkan ekranda yer alan Genel Ayarlar sekmesine tıklayın. Sıfırla menüsüne giriş yaptıktan sonra Ağ Ayarlarını Sıfırla’ya tıklayın.

Kimi süreçler akıllı telefon üreticileri tarafından geliştirilen Android işletim sistemi arayüzlerinde farklılık göstermektedir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın