TBY Holding, Türkiye’de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak

TBY Holding, Türkiye’de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak
Okunuyor TBY Holding, Türkiye’de Bir Tokenizasyon Projesi Başlatacak

hosted tokenization

Amsterdam merkezli bir Yatırım Holding şirketi olan TBY Holding, Türkiye’de bir unsur imza atacağı tokenizasyon projesine hazırlandığını duyurdu. AA’da yer alan bilgilere nazaran şirketin İnovasyon Yöneticisi Erdal Can Alkoçlar, tokenizasyon projelerinin birinci örneğini başlatacaklarını söyledi.

TBY Holding, tokenizasyon projesi kuracak

Kripto para alanındaki en son fiyat hareketlerinden ötürü popülerleşen kripto paralar ve blockchain projelerinin, eski güvenilirliklerini yitirme eğilimi gösterdiğini aktardı. Alkoçlar, kripto paraların iki temel ögeye dayalı olduğunu belirtti. Alkoçlara nazaran bunlardan birincisi varlık bedeli ve transferlerin anonimliği; ikincisi ise, coin’lerin hacim büyüklüğü ve oluşturdukları dalga oranı.

blockchain ledger

Yönetici, devletlerin son vakitlerde kripto para platformlarında “KYC dayatması sebebiyle kriptoların yatırım aracı olmaya yönelik en kıymetli ayrıcalığının baskılandığını” belirtti. Hacim ve dalgalanma faktörlerinin ise birinci ögenin eksikliğinde olumsuz bir niteliğe dönüşmekte olduğunu söyledi. Bu dalgalanma faktörünün önüne stablecoin’ler ile geçilebileceğini belirtti. Ayrıyeten, aşağıdaki sözleri kullandı:

Bilhassa ülkemizin büyük IV. küme maden potansiyeli, yatırımcıyı en geniş kapsamda koruyacak bir tüzel altyapı ile, stabil coin projeleri çerçevesinde tokenizasyonun ülke iktisadına emsalsiz bir katma paha oluşturacağı aşikâr.

Alkoçlar, çok yakın vakitte doğu bölgesindeki bir altın alanı ile tokenizasyon projelerinin birinci örneğini başlatacaklarını duyurdu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın