Taze Dogecoin İddiaları: “Fiyat Bu Balinayla Artacak!”

Taze Dogecoin İddiaları: “Fiyat Bu Balinayla Artacak!”
Okunuyor Taze Dogecoin İddiaları: “Fiyat Bu Balinayla Artacak!”

Dogecoin price prediction

Dogecoin, yıllarca süren mukayeseli belirsizliğin akabinde “satirik” bir token olarak ana akım kripto para piyasasına girdi ve büyümesiyle birçok yerleşik coin’i geride bıraktı. Uzmanlar, DOGE’un bedelinin artmaya devam edebileceğine inanıyor. Bilhassa de Elon Musk ile olan bağları sayesinde.

“Dogecoin’in bahtı Elon Musk’a bağlı”

Dogecoin, son aylarda kripto para piyasasını köşeye sıkıştırdı. 2013’te Bitcoin’i hicvetmek için yaratılan token, rakibinin büyümesini geride bıraktı ve 2021’de neredeyse meçhul bir fiyattan yarım doları geçti. Böylelikle, dünyanın en varlıklı ikinci adamının takviyesiyle DOGE, Ay’a sürüklendi.

dogecoin joke

Elon Musk, şu anda Dogecoin’i esas etkileyen isimlerin başında yer alıyor. Kıymeti açısından güçlü hareketler sergiliyor. İştiraki, Ocak ayından bu yana periyodik olarak bedelini artırdı ve onu “Dogefather” olarak isimlendirmesine yol açtı. Uzmanlar, büyük olasılıkla insanlara değerli karlar elde etmelerine yardımcı olmuş olsa da, tokenin yazgısının Musk’ın hareketlerine bağlamış olabileceğine inanıyor. Sonuçta, kendi ayakları üzerinde durmasına müsaade veren pek çok niteliği olmadığına inanıyorlar.

Uzman: Kripto balinası Musk müsaade verdikçe Dogecoin (DOGE)’in bedeli de artacak

The Express’te yer alan bilgilere nazaran Capital Markets Academy kurucu ortaklarından Sam Onigbanjo, DOGE’un azalan pahasının zayıf taraflarını ortaya çıkardığını söyledi. Onigbanjo, “Piyasa bedelindeki bu azalma, coin’in hala gerçek bir ‘ekonomik’ yahut ‘çevresel’ pahaya sahip olmamasından kaynaklanıyor. Mevcut gidişat trader’lar için âlâ bir fırsat olsa da, hakikaten bir varlık yahut bedel tabanlı kripto olarak öngörülmesi için gereken özelliklere sahip değil,” sözlerini kullandı.

6356

Onigbanjo, bu faktörler sebebiyle DOGE’un Bitcoin’in yerini almasını “neredeyse imkansız” hale getireceğini söyledi. Fakat, “Kripto balina” Musk’ın buna müsaade verdiği sürece pahasının artmaya devam edeceğini de kelamlarına ekledi.

Elon Musk ve DOGE

Dogecoin’de büyüme atağını tetikleyebilecek potansiyel faktörler ortasında Tesla CEO’sunun bunu bir ödeme tekniği olarak kabul etme mümkünlüğü da yer alıyor. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere Musk, Twitter’da Tesla’nın DOGE’u bir ödeme metodu olarak kabul edip etmemesi istikametinde bir anket açmıştı. Ayrıyeten Musk, geçtiğimiz günlerde para ünitesini güzelleştirmek için geliştiricilerle birlikte çalıştığını söyledi.

13 Mayıs’ta yayınladığı bir tweet’te, takıma “sistem süreç verimliliğini” güzelleştirmede yardımcı olduğunu söyledi. Hareketin “potansiyel olarak umut verici” olduğunu söyledi ve DOGE’un piyasa pahası, bunun akabinde katlanarak büyüdü.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın