Tanışın: Bu 4 Milyarder, Birer Bitcoin Balinası!

Tanışın: Bu 4 Milyarder, Birer Bitcoin Balinası!
Okunuyor Tanışın: Bu 4 Milyarder, Birer Bitcoin Balinası!

whale flash 1

Bitcoin balinaları, yüklü ölçülerde BTC’ye sahip olan ve tek bir süreçle fiyatı hareket ettirme gücüne sahip olan yatırımcılardır. Daha fazla coin çıkarıldığından bunun son yıllarda biraz değiştiği düşünülse de, bu balinaların hala piyasaları güçlü halde etkilediği aşikar. İşte, BTC’nin potansiyelini erken gören ve yüklü yatırım yapan 4 balina…

Bitcoin (BTC)’in potansiyelini gören Winklevoss ikizleri

Geniş çapta Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ile gayretleriyle tanınan Winklevoss ikizleri, 2012’de Bitcoin’in potansiyelini gördüler. Yalnızca birinci Bitcoin milyarderleri olmakla kalmadılar, tıpkı vakitte tanınan kripto para borsası Gemini’ı da kurdular ve başka birçok kripto projesinde yer aldılar.

Bir öteki Bitcoin balinası: Matthew Roszak

BTC’yi evvelce benimseyen risk sermayedarı Mark Roszak da birinci Bitcoin’ini 2012’de satın aldı. Şu anda, Blockchain inovasyonuna adanmış bir şirket olan Bloq’un lideri ve kurucu ortağı. Bitcoin meraklısı, dijital hayırseverliğe öncülük etmeyi amaçlayan kâr hedefi gütmeyen bir kuruluş olan BitGive’ın idare şurasında yer alıyor. Forbes, Roszak’ın yaklaşık 1,2 milyar dolarlık kripto para ünitesine sahip olduğunu kestirim ediyor.

Risk sermayedarı Tim Draper’ın da yüklü ölçüde BTC’si bulunuyor

Birinci Bitcoin’ini Mt. Gox’tan alan risk sermayedarı Tim Draper’ı, Mt.Gox fiyaskosu caydırmamış üzere görünüyor. Draper, kripto yatırımının tamamını kaybetmesine karşın karaborsa Silk Road’dan cürüm faaliyetleriyle temaslı olarak ele geçirilen 1 milyar dolarlık Bitcoin’i 2014 ve 2015’te gerçekleştirilen açık artırmalarda satın aldı. Bu açık artırmalarda 30.000’den fazla BTC satın aldığı bildiriliyor. Datalara nazaran Draper’ın yaklaşık 1.1 milyar dolarlık kripto parası olduğuna inanılıyor.

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor

MicroStrategy’nin mucidi, teşebbüsçüsü ve CEO’su diğer bir kripto evangelisti olan Saylor’un kendisi 17.700’den fazla Bitcoin’e sahip. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şirketi MicroStrategy de daima olarak şirketin hazinesine BTC ekliyor. Şirketin 92.000’in üzerinde BTC’si bulunuyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın