Suudi Arabistan, 11 ülke için seyahat yasağını kaldırdı

Suudi Arabistan, 11 ülke için seyahat yasağını kaldırdı
Okunuyor Suudi Arabistan, 11 ülke için seyahat yasağını kaldırdı

3dQsoVJL8UaaAT643BCfRw

Suudi Arabistan’da İçişleri Bakanlığının resmi haber ajansı SPA’da yer alan açıklamasında, Suudi Arabistan’a seyahat yasağının kaldırıldığı ülkeler hakkında bilgi verildi.

Açıklamada, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, İrlanda, İtalya, Portekiz, İngiltere, İsveç, İsviçre, Fransa ve Japonya olmak üzere 11 ülkeden gelenlere Suudi Arabistan’a giriş müsaadesi verildiği kaydedildi.

Kararın yarın sabah 07.00’den itibaren uygulanmaya başlayacağı aktarılan açıklamada, kelam konusu ülkelerden gelenler için karantina uygulanacağı belirtildi.

AŞI OLMAYANA 15 GÜN KARANTİNA

Açıklamada ayrıyeten, ülkeye girişlerde aşı sertifikası ve Covid-19 testi, aşı olamayanlar için de 15 gün karantina mecburiliği olduğu tabir edildi.

Suudi Arabistan 2 Şubat’ta, Kovid-19 önlemleri kapsamında 20 ülkeden, kendi vatandaşları, diplomatlar, sıhhat işçisi ve aileleri dışındaki ziyaretçilerin ülkeye girişine kısıtlama getirmişti.

Suudi Arabistan Sıhhat Bakanlığının son bilgilerine nazaran, ülkede toplam 7 bin 320 kişi Kovid-19’dan hayatını kaybetti, 447 bin 178 kişi de enfekte oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın