Survivor Nisa Kimdir?

Survivor Nisa olarak tanınan Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 tarihinde Çek Cumhuriyeti'nin başkenti Prag'da dünyaya geldi. Daha 3 aylıkken önce annesiyle, sonra yalnız yüzmeye başlad
 Survivor Nisa Kimdir?
Okunuyor Survivor Nisa Kimdir?
Survivor Nisa Kimdir

Survivor Nisa Kimdir

2020 Survivor yarışmacısı olan Nisa Bölükbaşı, 2 Temmuz 1998 yılında, Çek Cumhuriyeti’nin başkenti olan, Prag’da doğdu. Daha 3 aylık bir bebek iken annesi ile daha sonra da tek başına yüzmeye başladı. Survivor yarışmasının sevilen ismi olan Nisa, Çek Cumhuriyetinde büyümüştür.

Nisa Bölükbaşı Hayatı

2 Temmuz 1998 senesinde Nisa Bölükbaşı, Çek Cumhuriyetinde dünyaya geldi. 6 yaşında iken, Çek Cumhuriyetinin en iyi takımı için yüzmeye başladı. Aynı sene içinde de profesyonel olarak kayak yapmaya davet edildi. Ancak dağlar, başkent Prag’dan uzak olduğu için bu teklifi reddetmek zorunda kaldı. Ve kayak hayatı başlamadan bitti.

8 yaşında iken, profesyonel olarak; tenis, single ve çiftler oynamaya başladı. Nisa, Prag Tenis Kulübü Cibulka’da 15 yıl boyunca performansını sergiledi. 15 yaşındayken yüzme işini bırakıp, yüzme hocası olmaya karar verdi.

Fakat ayakta kalabilmek için takım sporuna ihtiyacı vardı. Bu sebepten ötürü, voleybol oynamaya karar aldı. Neredeyse oynadığı takımın en küçüğü olarak, libero olmaya karar alan Nisa, planladığı şekilde yoluna devam etti. 2018 yılında, Çek Cumhuriyeti’nde, U20 kategorisinde ikincilik performansı elde etti.

2018 yılında mimarlık okumaya başlayan Nisa Bölükbaşı, bu yüzden voleybolu bırakmak zorunda kaldı. Şimdilerde ise hobi olarak; snowboard, bisiklet biniciliği, kış ve yaz patenine devam etmektedir.

Survivor Nedir?

Survivor; adada hayatta kalma yarışmasıdır. Yarışmada 2 grup vardır. Bu gruplar arasında rekabetli bir yarışma yapılmaktadır. Yarışmayı kazanan grup, çeşitli ödüllere layık görülmektedir. İlerleyen dakikalarda ise, her gruptan birer birer kişiler elenir. Bu eleme son kişi kalana kadar devam eder. Son kişi ise, büyük ödülü almaya hak kazanmaktadır.

Survivor Yarışmacıları

Survivor, 2005 yılından beri ülkemizde yayın yapan bir yarışma programıdır. Program, adada gerçekleşmektedir. Hayatta kalma oyunudur.

2005 yılından beri ülkemizde gösterimde olan Survivor yarışmacıları ise şöyledir;

  • Nisa Bölükbaşı
  • İrem Akın
  • Gizem Birdal
  • Yunus Emre Özden
  • Aşkım Burçe Tunay
  • Berkan Karabulut
  • Mert Öcal
  • Sercan Yıldırım
  • Derya Can Göçen
  • Aycan Yanaç

Ünlüler ve gönüllüler olmak üzere iki gruba ayrılan Survivor, heyecan dolu bir yarışma programıdır.

Nisa Bölükbaşı Eğitimi

Survivor 2020 yarışmacısı olan Nisa Bölükbaşı, 2018 yılında Mimarlık bölümünü kazanmıştır. Şuanda mimarlık eğitimi almaktadır. Nisa Bölükbaşı, Çek Cumhuriyetinin en iyi yüzme takımının, milli yüzücü sporcusudur. Profesyonel olarak ise Nisa; tenis, çiftler ve single oynamaktadır. Genç yarışmacı, voleybol hocalığı da yapmaktadır. Hatta profesyonel takımı ile düzenlenen turnuvada ikincilik elde etmiştir. Genç sporcu bu ikinciliği, U20’de ele almıştır. Nisa Bölükbaşı şuanda mimarlık fakültesinde, mimarlık öğrencisidir. Spor hayatı gibi, okul hayatı da başarılar ile doludur.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın