Survivor Aycan Kimdir?

Survivor Aycan, Almanya'da dünyaya geldi. 21 Kasım 1998 yılında Almanya Nürnberg'de doğan genç sporcu, futbola Nürnberg ile başlamış ve daha sonra Köln'de devam etmiştir. Türkiye kadın U-19 takımına kabul edilen Yanaç, ilk kez 4 Ağustos 2015'te Bosna-Hersek'e karşı UEFA Geliştirme Turnuvası maçında oynamıştır.
 Survivor Aycan Kimdir?
Okunuyor Survivor Aycan Kimdir?

Güzelliği kadar oynadığı futbolla da akıllarda yer edinmeyi başaran Aycan Yanaç adını Survivor adlı yarışma programında duyurmuştur. Türkiye’de ilk defa 22 Mart 2005 tarihinde yayınlanan Survivor’a daha önce sadece bir tane kadın futbolcu katılmıştı. Genellikle atlet veya modellik yapan kadınlar katılım sağlıyorlardı. Bu bağlamda Aycan Yanaç, Serenay Aktaş ile birlikte kadın futbolcuların başarılı birer Survivor örnekleri oldular.

Aycan Yanaç’ın Futbol Kariyeri

21 Kasım 1998’de Almanya’da dünyaya gözlerini açan başarılı sporcu, futbol kariyere doğduğu kent olan Nürnberg’de başlamıştır. Daha sonra Köln’e transfer olan Yanaç, burada da otoritelerden geçer not almayı başarmıştır. Türkiye U-19 Kadın Milli Takımı’ndan gelen teklifi kabul eden Yanaç, ilk kez 4 Ağustos 2015 tarihinde Uefa Geliştirme Turnuvası’nda Bosna-Hersek’e karşı Ay-Yıldızlı forma için ter dökmüştür.

2016 yılında Uefa 19 Yaş Altı Şampiyonası’nda yer almıştır. 7 Nisan 2018 tarihinde ilk kez Türkiye Kadın Milli Takımı’na çağrılan Yanaç, Estonya ile oynanan dostluk maçında görev almıştır. Bu kategoride yaşına göre oldukça başarılı bir profil çizmiştir. Forvet ve forvet arkası ”10 numara” olarak nitelendirilen mevkilerde oynayabilmektedir.

Aycan Yanaç Hangi Takımlıdır?

Almanya’da futbolu ile gündeme gelen ve Türkiye’de de Survivor ile kendi deyimiyle kendini kanıtlayan Aycan, sıkı bir Fenerbahçelidir. Survivor’da takımının kazandığı bir ödül sonrası verilen boyalarla kaldığı barakaya Fenerbahçe amblemi çizmesi Fenerbahçeli taraftarların sevgisini kazandırmıştır. Aycan Yanaç’ın ağabeyi sıkı bir Fenerbahçeli olduğu için Aycan’da çocukluğundan beri Fenerbahçe sevgisiyle büyümüştür.

Bir dönem kötü gidişatta olan Fenerbahçe’nin bazı taraftarları sosyal medya üzerinden Aycan Yanaç’ı takımda görmek istediklerini şaka ile karışık ifade etmişlerdi. Fenerbahçeliler Aycan’ı Aycan’da hem Fenerbahçe’yi hem de Fenerbahçeliler arasında sarsılmaz bir bağ oluşturdu.

Aycan Yanaç’ın Survivor Hayatı

Survivor hayatına oldukça iyi başlamış ve performansı ve güzelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Bir ödül oyunu esnasında galibiyet sonrasında rakip takıma yaptığı el hareketi bu iyi gidişatı olumsuz etkilemişti.

Bir de bunun üzerine takım arkadaşı Derya Can ile birtakım sorunlar yaşamaya başlamıştı ve Survivor’ın zorlukları baş göstermeye başlamıştı Aycan Yanaç için. Haftalar geçtikçe gerek futbolu gerek de parkurlardaki performansı ile Survivor seyircilerinin sevgisini ve saygısını kazanmayı başarmıştı. Bir iletişim oyununda yakın arkadaşı ile yarışma yetkilerinin izni olmaksızın Survivor dışından haber alan ve bu haber sonrası morali bozulan Aycan Yanaç, maalesef bu durumu performansına yansıtmamayı başaramadı.

Acun Ilıcalı tarafından fark edilen ve müdahale edilen olay sonrası Aycan Yanaç bir türlü eski performansına kavuşamadı. Bunun yanı sıra takımında önemli bir yeri olan Ersin Korkut’un talihsiz sakatlığı, Mert Öcal’ın elenmesi öncesinde de yakın arkadaş olduğu Ezgi Hocaoğlu ve Aşkım Burçe Tunay’ın elenmesi Aycan Yanaç’ın yalnız hissetmesine yol açtı. 3 Haziran gecesi yapılan konsey neticesinde Aycan Yanaç geride bıraktığı güzel izlerle Survivor’a veda etti.

Aycan Yanaç, 1. FC Nürnberg II takımında forvet pozisyonunda görev yapan Alman-Türk profesyonel kadın futbolcu. 2015’te Türkiye 19 yaş altı kadın millî futbol takımında forma giymiştir ve 2018’den itibaren Türkiye kadın millî futbol takımı oyuncusudur. Survivor 2020’de boy göstermiştir.
Doğum tarihi21 Kasım 1998 (21 yıl yaşında), Nürnberg, Almanya
Şu andaki takımı:Türkiye Kadın Millî Futbol Takımı (Forvet)

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın