Starfield hakkında kıymetli bir sav ortaya atıldı

Starfield hakkında kıymetli bir sav ortaya atıldı
Okunuyor Starfield hakkında kıymetli bir sav ortaya atıldı

Starfield, Bethesda’nın geliştirdiği bir açık dünya Rol Yapma Oyunu (RYO). Microsoft’un Bethesda’nın üst şirketi ZeniMax’ı satın almasından sonra ortaya birtakım savlar atıldı. Argümanlar, Microsoft’un Bethesda oyunlarını PC’ye ve Xbox’a özel yapacağı tarafındaydı. Xbox lideri Phil Spencer verdiği röportajlarda bunun olabileceği tarafında sinyaller vermişti.

Starfield’in Xbox ve PC özel oyunu olacağı tez ediliyor

GamesBeat editörü Jeff Grubb‘a nazaran E3 2019’da duyurulan Starfield, PlayStation’a gelmeyecek. Grubb, tezini bir Tweet atarak paylaştı. Grubb, Tweet’inde “Starfield Xbox ve PC’ye özeldir. Bunu onaylıyorum.” dedi.

Hâlâ Bethesda ya da Xbox tarafından bir onaylama gelmedi. Bu yüzden Grubb’un söyledikleri bir argüman olarak kalıyor. Jeff Grubb, daha evvel de Starfield’in 2021 yılında geleceğini tez etti.

Görüntü oyunları sanayisinde bir gazeteci olan ve “Kan, Ter ve Pikseller” kitabının müellifi Jason Schreier, kendisine yöneltilen “Starfield, 2021 yılında gelecek mi ?” sorusuna, “Hayır” karşılığını verdi. Oyunun, Xbox‘a ve PC‘ye özel olup olmayacağı aşikâr değil. Ayrıyeten oyunun çıkış tarihi konusunda da bir netlik bulunmuyor.

Starfield’in geliştirme süreci hâlâ devam ediyor ve Covid-19 salgını yüzünden bu sürecin uzaması bekleniyor. Her iki durumda da Bethesda‘dan bir karşılık beklemek gerekiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın