Spotify’den podcastler için değerli güncelleme

Spotify’den podcastler için değerli güncelleme
Okunuyor Spotify’den podcastler için değerli güncelleme

Tıpkı Apple Music üzere kullanıcılarına çeşitli yenilikler sunmayı hedefleyen tanınan müzik platformu Spotify, podcastler için kıymetli yarar sağlayacak bir güncellemenin yolda olduğunu duyurdu. Şirket güncellemenin önümüzdeki haftalarda geleceğini paylaştı.

Spotify, podcastlerde transkripsiyon (metne dönüştürme özelliği) özelliğinin beta sürümü olarak önümüzdeki haftalarda iOS ve Android‘de erişilebilir hale geleceğini açıkladı. Şirket beta sürümünün modülü olarak önümüzdeki haftalarda belli özel ve özgün programların otomatik olarak metne dönüştürüleceğini aktardı.

Spotify yeniliği kısa müddet içinde tüm podcastlere uygulayacak

Yeni özellik kullanıcılara podcastleri sesli dinleme ya da konuşma metni olarak okuma imkanı sağlayacak. Kullanıcılar özelliği kullanmak için metne dokunacak. Spotify yaptığı açıklamada, özelliği kısa müddet içinde tüm podcastlerde etkinleştirmeyi amaçladığını söz etti.

Özellik hiç kuşkusuz podcastleri dinlemek yerine okumak isteyen kullanıcılar için faydalı olacak. Öte yandan şirket, podcast için bu yeniliği sunan birinci uygulamalardan biri olacak.

spotify podcastlere metin destegi getiriyor 2

Transkripsiyon özelliğinin yanı sıra Spotify, bugünden itibaren düğme renklerinde, metin biçimlendirmesinde ve boyut açısından görsel değişikliklere uğrayacak. Şirket bu yeniliklerle görme ve duyma engelli şahısların uygulamada daha rahat gezinmesini ve kullanmasını kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Bununla birlikte iOS kullanıcıları, ayarlardan metin boyutunu çok daha büyük hale getirebilir. Bunu yapmak için Ayarlar> Erişilebilirlik‘e gidip Ekran ve Metin Boyutu seçeneğine dokunmak kâfi olacak. Bu sekmeden iOS kullanıcıları, metinleri istedikleri ölçüde büyütmek için gerekli ayarlamaları yapabilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın