Spotify, Apple Watch’a beklenen özelliği getiriyor

Spotify, Apple Watch’a beklenen özelliği getiriyor
Okunuyor Spotify, Apple Watch’a beklenen özelliği getiriyor

Dünya çapında kurduğu yeni iştiraklerle daima isminden kelam ettiren Spotify, faaliyet gösterdiği platformlardaki uygulamalarını da düzgünleştirmeye devam ediyor. Apple Watch sürümü için yeni bir güncelleme yayınlayan şirket, akıllı saatlerdeki kıymetli bir eksikliği giderdi. Kullanıcılar artık müzikleri internet olmadan da oynatabilecekler.

spotify ve storytel guclerini birlestiriyorspotify ve storytel guclerini birlestiriyor

Spotify ve Storytel, rakiplerine karşı güçlerini birleştirdi. Tanınan müzik akışı platformuna 500 binden fazla sesli kitap geliyor.

Apple Watch sahipleri Spotify ile müzik indirebilecek

Aylık 366 milyon kullanıcısı bulunan Spotify, dinleyicilerin platformdaki müzikleri aygıtlarına indirmelerine müsaade veriyor. Bunun için Premium abonelik gerektiren şirketin halihazırda 158 milyon fiyatlı üyesi müzikleri aygıtlarının hafızasına kaydederek çevrimdışı dinleyebiliyor. Bu özellik şimdiye kadar Spotify’ın bilgisayar ve taşınabilir uygulamalarının yanı sıra Fitbit ve Samsung Galaxy saatler için geliştirdiği uygulamalarda vardı.

Apple Watch için de uygulaması bulunan Spotify, watchOS 7 ve üzeri işletim sistemli saatlerde müziklerin indirilmesine müsaade verdi. Bugünkü sürüm güncellemesiyle eklenen özellik, müziklerin direkt Apple Watch’un dahili hafızasına kaydedilmesini mümkün kılıyor. Böylece müzik severler internete bağlı olmadan da Spotify’ı kullanabiliyorlar. Elbette ki bunun için Spotify Premium aboneliği gerekiyor.

spotify apple watch a beklenen ozelligi getiriyor 1spotify apple watch a beklenen ozelligi getiriyor 1

Kullanıcılar için kısa bir rehber paylaşan Spotify müziklerin nasıl indirilebileceğini şöyle açıkladı:

  1. İndirmek istediğiniz müzikleri ve podcast’leri bulun.
  2. Çalma listesini, albümü yahut podcast’i seçin ve üç noktaya basın. Akabinde “Apple Watch’a İndir” seçeneğini seçin.
  3. İlerlemeyi denetim etmek için saatteki İndirilenler kısmına gidin.
  4. Kitaplığınızdaki çalma listeleri, albümler yahut podcast’ler indirildikten sonra isimlerinin yanında küçük yeşil bir ok göreceksiniz.
  5. Kulaklıklarınızı bağlayın ve nerede olursanız olun dinlemeye başlayın!

Spotify, Apple Watch’a indirilen müziklerin 96 kbps boyutunda olacağını ve özelliğin önümüzdeki haftalarda kullanıma sunulacağını duyurdu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın