Sony’den sürpriz taşınabilir oyun atağı

Sony’den sürpriz taşınabilir oyun atağı
Okunuyor Sony’den sürpriz taşınabilir oyun atağı

Sony Interactive Entertainment yeni yaptığı bir açıklama ile oyunlarını, taşınabilir platforma taşımak istediklerini duyurdu. Geldiğimiz noktada PlayStation özel oyunları daha fazla kar elde etmek için PC platformuna da çıkmıştı. Artık ise taşınabilir platformdaki öteki oyunların muvaffakiyetlerinin akabinde Sony’de bu pastadan hissesini almak istiyor.

Sony taşınabilir oyun geliştiriyor

Sony’nin taşınabilir platforma geçişinin birinci görüldüğü yer iş ilanlarıydı. Açtığı son iş ilanları büsbütün taşınabilir platform odaklıydı. İlanların açıklamasında: “Mobil önderlerden oluşan bir takım oluşturmaktan ve yönetmekten sorumlu olacaksınız. Ayrıyeten PlayStation Studios‘ta bu yeni iş ünitesinin Lideri olarak hizmet vereceksiniz” sözleri yer alıyordu. İlanlar şu anda etkin değil.

Sony oyunlarini mobil platforma tasimaya hazirlaniyor 1

26 Mayıs‘ta düzenlenen kurumsal strateji toplantısının bir modülü olarak Sony Interactive Entertainment‘ın lideri ve CEO’su Jim Ryan, planları doğrulayarak şunları söyledi: “Oyuncuların içeriğimizden nasıl daha keyif alabilir sorusunun karşılığını düşündük. Bu hususta ortak kararlar aldık. Oyunculara daha fazla seçenek sunmak için taşınabilir oyunlar ve uygulamalar ile karşınıza çıkmaya hazırlanıyoruz.”

Açıklamalarına ek olarak Ryan: “Taşınabilir, platformlarımızın ötesinde milyonlarca oyuncuya ulaşmak için araştırdığımız alanlardan sırf biri. PlayStation, akıllı telefon oyunlarına geçiş yapabilen ve AAA (Büyük bütçeli)oyunlarımızı yahut canlı hizmet oyunlarımızı tamamlayabilen çok çeşitli içeriklerden oluşan dev bir kataloğa sahiptir. Keşfetmeye devam ediyoruz. Bizi takip etmeye devam edin” tabirlerini kullandı.

Sony oyunlarini mobil platforma tasimaya hazirlaniyor 4

Ryan, Sony‘nin taşınabilir platforma girişini çok fazla detaylandırmadı. Lakin bu mevzuda kimi spekülasyonlar yer alıyor. PlayStation oyunları ortasında Naughty Dog firmasının Uncharted ve The Last of Us serileri, Gran Turismo, Sony Santa Monica stüdyosunun God of War‘ı ve Insomniac stüdyosunun Ratchet & Clank üzere büyük oyunlar yer alıyor. Tahminen de bu oyunların taşınabilir versiyonlarını ilerideki süreçte görebileceğiz.

Epey büyük olan taşınabilir oyun bölümünden Pokémon Go, Candy Crush, PUBG mobile, Genshin Impact ve Roblox üzere oyunlar ayda yüz milyonlarca dolar para kazanıyor. Sony açıkça bu yararlı bölümden kar elde etmek istiyor.

Sizce Sony taşınabilir platforma giriş yapmalı mı? Yoksa yalnızca PlayStation konsoluna özel oyunlar çıkartmaya devam mı etmeli? Niyetlerini yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın