Sony, Xperia Ace 2’yi duyurdu! İşte fiyatı ve özellikleri

Sony, Xperia Ace 2’yi duyurdu! İşte fiyatı ve özellikleri
Okunuyor Sony, Xperia Ace 2’yi duyurdu! İşte fiyatı ve özellikleri

Akıllı telefon pazarının esaslı şirketlerinden Sony, son vakitlerde verdiği kayıpları yeni bütçe dostu telefonlarıyla telafi etmek istiyor. Lakin şirketin piyasaya sürdüğü telefonların birçok, tasarım ve özellik tarafında ne yazık ki rakiplerinin çok gerisinde kalıyor. Bilindiği üzere Japon üretici son vakitlerde kompakt bir telefon üzerine çalışıyordu. Xperia Ace 2 ismindeki bu aygıt, onlarca sızıntının akabinde nihayet resmi olarak duyuruldu.

Sony’nin yeni kompakt telefonu bütçe dostu bir fiyat ile geliyor. Fakat özellik tarafında aygıt yeniden beklentilerin altında kalıyor.

Xperia Ace 2, MediaTek Helio P35’den güç alıyor

Küçük dizaynıyla mütevazi görünüme sahip olan Xperia Ace 2; HD Plus çözünürlüğe ve 5.5 inç boyuta sahip LCD ekran ile geliyor. 140 x 68 x 8.9 mm ölçülerinde olan aygıt, ayrıyeten 159 gram tartıya sahip.

Bütçe dostu ve giriş düzeyi özellikteki Ace 2, şaşırtan bir formda suya ve toza dayanıklılık sertifikasıyla geliyor. Sony, yeni kompakt telefonunu IP68 sertifikasıyla koruyor. Bu, giriş düzeyi olan Ace 2’yi rakiplerinden farklı kılan tahminen de en uygun özellik denebilir. Çünkü aygıtın kendi segmentinde şimdi suya ve toza güçlü alan öbür bir telefon bulunmuyor.

Xperia Ace 2Xperia Ace 2

İşlemci tarafında ise Sony’nin yeni giriş düzeyi telefonu, gücünü MediaTek’in Helio P35 yonga setinden alıyor. Sekiz çekirdekli olan bu işlemci, saatte 2.3 GHz’e kadar sürat sunabiliyor. İşlemciye ek olarak Ace 2; 4 GB RAM ve 64 GB dahili hafıza seçenekleriyle destekleniyor. Ayrıyeten aygıtta yer alan microSD kart girişiyle bu kapasiteyi arttırabilmeniz de mümkün.

Pil ömrü açısından Ace 2’nin içerisinde, 4.500 mAh pile yer veriliyor. Şirketin argümanlarına nazaran bu pil, günü rahatlıkla çıkarmayı vaat ediyor. Artık gelin biraz da aygıtın kamera özelliklerinden bahsedelim.

Kompakt dizayna ve küçük bir gövdeye sahip olan Xperia Ace 2’nin ardında; 13 Megapiksel ana ve 2 Megapiksel derinlik sensörü olmak üzere çift kamera konseyimi bulunuyor. Ön tarafta ise manzaralı aramaları destekleyen 8 Megapiksel selfie kamerasına yer veriliyor.

Xperia Ace 2 özellikleri

—Ekran: HD Plus çözünürlükte 5.5 inç IPS LCD ekran
—İşlemci: MediaTek Helio P35
—RAM: 4 GB
—Depolama: 64 GB
—Arka Kamera: 13+2 Megapiksel
—Ön Kamera: 8 Megapiksel
—Pil: 4.000 mAh
—Diğer: IP68 suya ve toza dayanıklılık, yan tarafa monte edilmiş parmak izi tarayıcı ve 3.5 mm kulaklık girişi.

Xperia Ace 2 fiyat

Beyaz, Siyah ve Mavi olmak üzere üç renkte gelen Xperia Ace 2, sırf 200 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Şu anda Japon pazarına sunulan bu telefonun, Küresel pazarlara gelip gelmeyeceği ise belgisiz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın