Sony Xperia Ace 2 özellikleriyle üzebilir

Sony Xperia Ace 2 özellikleriyle üzebilir
Okunuyor Sony Xperia Ace 2 özellikleriyle üzebilir

Akıllı telefon pazarına bir vakitler damga vuran Sony, bilhassa Çinli üreticilerin piyasaya yükünü koymasından sonra sert düşüşler yaşadı. Japon üretici her ne kadar yeni modelleriyle talihini denese de, yeniden kullanıcılar tarafından çok fazla istek görmüyor. Görünüşe bakılırsa şirket bu kere de kompakt bir telefonla karşımıza çıkacak. Xperia Ace 2 ismindeki bu aygıt daha evvel render imajlarıyla sızdırılırken, artık ise Google Play Console’da görüldü.

Xperia Ace’nin halefi olarak gelmesi beklenen Xperia Ace 2, özelliklerine baktığımızda yeniden beklentileri karşılamayacak üzere duruyor. Çünkü buna alternatif olarak halihazırda pek çok telefon bulunuyor ve Ace 2’de bu kümede geride kalacak özelliklere sahip.

Sony Xperia Ace 2 teknik özellikleri muhakkak oldu

Sony’nin yeni kompakt telefonu Xperia Ace 2; sekiz çekirdekli ve 2.3 GHz’e kadar çalışan MediaTek Helio P35 yonga setinden güç alacak. Aygıtın en büyük dezavantajı ise burada ortaya çıkıyor. Zira Helio P35 yonga seti 5G ağlarını bile desteklemiyor. Bunun yanın sıra Sony, yeni akıllı telefonunda 4 GB RAM seçeneğine yer verecek. Alışılmış günlük kullanımda bu kapasitede bir belleğin ne kadar kâfi olup olmayacağına da farklı bir parantez açmak gerek.

Xperia Ace 2 teknik ozellikleri

Xperia Ace 2 teknik özellikleri

Google Play Console listesine nazaran Xperia Ace 2, 720 x 1496 piksel çözünürlüğe sahip bir ekranla donatılacak. Burada ekranın boyutuna tam olarak değinilmese de en fazla 5.2 inç olacaktır diye kestirim ediyoruz.

Öte yandan bu telefon, art tarafında uzunlamasına bir kamera kurulumuna sahip olacak. Ek olarak parmak izi tarayıcısı da aygıtın yan tarafına yerleştirilecek. Yazılım tarafında ise Ace 2, kutudan direkt olarak Android 11 işletim sistemiyle çıkacak. Ayrıyeten aygıtın üst tarafında da 3.5 mm kulaklık girişine yer verilecek.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın