• Ana Sayfa
  • Spor
  • Son dakika spor haberi: Ergin Ataman Shane Larkin Sarunas Jasikevicius ve Pau Gasol THY EuroLeague finali öncesi konuştu!

Son dakika spor haberi: Ergin Ataman Shane Larkin Sarunas Jasikevicius ve Pau Gasol THY EuroLeague finali öncesi konuştu!

Son dakika spor haberi: Ergin Ataman Shane Larkin Sarunas Jasikevicius ve Pau Gasol THY EuroLeague finali öncesi konuştu!
Okunuyor Son dakika spor haberi: Ergin Ataman Shane Larkin Sarunas Jasikevicius ve Pau Gasol THY EuroLeague finali öncesi konuştu!

son dakika spor haberi ergin ataman shane larkin sarunas jasikevicius ve pau gasol thy euroleague finali oncesi konustu 1622295778141

Almanya’nın Köln kentinde karşılaşmanın oynanacağı Laxess Arena’da düzenlenen basın toplantısında, Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman ve oyuncusu Shane Larkin ile finaldeki rakibi Barcelona’nın başantrenörü Sarunas Jasikevicius ve oyuncusu Pau Gasol yer aldı.

Ergin Ataman, her iki grubun da hakikaten şiddetli yarı final maçları oynadığını lisana getirerek, “Şimdi final maçının keyfini yaşayacağız. 2019’dan sonra üst üste oynadığımız ikinci final maçı. Biz de rakibimiz üzere yorgunuz. Elbette hoş bir maç çıkarmak için elimizden gelenin en düzgününü ortaya koyacağız. Tüm kadrolar şampiyon olmak için buraya geliyor. Hangi kadronun oyuncuları en âlâ performansını alana yansıtırsa, o ekip şampiyonluğa uzanacak. İki dayanılmaz ekip yarın finalde çaba edecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Göze beğenilen gelen ve tempolu bir basketbol oynadıklarını vurgulayan Ataman, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Ben oyunculara her türlü özgürlüğü veriyorum. Bilhassa de atakta. Bundan ötürü hamle kadrosu olduğumuzu düşünüyorsunuz lakin bizim atağımız savunmadan başlıyor. Evvel uygun bir savunma yapıyor olmanız lazım ki ondan sonra geçiş atağı sayıları, tempolu basketbol sayıları bulabilesiniz. Bu düzeye uygun bir savunmanız olmadan gelemezsiniz. Ben memnunum zira beşerler, basketbol severler bizim basketbolumuzdan nitekim keyif alıyorlar. Oyuncularımız da son üç yıldır bir ortada olmaktan, birlikte oynamaktan çok büyük keyif alıyorlar. Topu çok düzgün paylaşıyorlar.”

Final maçı için argümanlı konuşan Ataman, “Her maç tahminen farklı başlangıçlarımız olabiliyor fakat kazanmanın yolunu şu yahut bu halde kesinlikle buluyoruz. Tıpkı son maçta olduğu üzere. Larkin tahminen çok fazla sayı atmadı ancak şuna eminim, Avrupa Ligi şampiyonluğunu kazandıran oyuncu olacak. Tıpkı son iki dönemdir bize her şeyini verdiği üzere.” sözlerini kullandı.

Anadolu Efes’in ABD asıllı Türk oyuncusu Shane Larkin ise, “Başantrenörümüzün inancı çok değerli. Sahiden bana çok güvendi. Bana harikulade bir özgürlük verdi ve şu an olduğum oyuncu haline gelmemde harikulade takviye oldu. Umarım her zamanki oyunumu alana yansıtacağım ve şampiyon olacağız. Doğal ki şampiyonluğu tek bir oyuncu kazandırmıyor. Tüm ekip oyuncularının katkısı son derece değerli. Ben de elimden gelen her şeyi ortaya koyacağım. Kıymetli olan kişisel performanstan fazla, kadro olarak şampiyonluğa ulaşmamız.” formunda konuştu.

JASIKEVICIUS: “OYUN PLANIMIZI ALANA YANSITMAMIZ LAZIM”

Barcelona’nın Litvanylı başantrenörü Sarunas Jasikevicius, “Savunmada çok daha yeterli bir iş ortaya koymamız lazım. Son maçta yalnızca son çeyrekte yeterli savunma yaptık ve rakibimizi 11 sayıda tuttuk ancak yarınki rakibimiz bilhassa hamlede daha kuvvetli. Bu nedenle fizikî bir oyun ortaya koymamız lazım ve maça çok daha düzgün odaklanmamız gerekiyor. Oyun planımıza sadık kalmamız ve oyun planımızı alana yansıtmamız lazım.” açıklamasında bulundu.

Çok şiddetli bir final maçı oynayacaklarına dikkati çeken Jasikevicius, “Anadolu Efes çok güçlü bir rakip. Tahminen de Avrupa Ligi’nin şu anki en güzel iki grubu şampiyonluk maçında karşı karşıya gelecek. Final maçında en yeterli oyununuzu alana yansıtmanız gerek. Yanlışsız zihinsel yapıya, konsantrasyona ve oyun planına sahip olmanız lazım.” diye konuştu.

İspanyol oyuncu Pau Gasol ise yarı finalde kuvvetli bir maç oynadıklarını belirterek, finalde Anadolu Efes ile müsabaka şans�� yakaladıkları için çok heyecanlı olduklarını ve bu fırsatı pahalandırmak istediklerini lisana getirdi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın