• Ana Sayfa
  • Spor
  • Son dakika spor haberi: Beşiktaş’tan Anadolu Efes maçının akabinde hakem açıklaması!

Son dakika spor haberi: Beşiktaş’tan Anadolu Efes maçının akabinde hakem açıklaması!

Son dakika spor haberi: Beşiktaş’tan Anadolu Efes maçının akabinde hakem açıklaması!
Okunuyor Son dakika spor haberi: Beşiktaş’tan Anadolu Efes maçının akabinde hakem açıklaması!

son dakika spor haberi besiktastan anadolu efes macinin ardindan hakem aciklamasi 1621706548251

Beşiktaş’ın açıklaması şu biçimde;

“2020-2021 dönemi ING Basketbol Harika Ligi yarı final serisi karşılaşmaları hakkında açıklama yapma gereği hasıl olmuştur.

Türk basketbol kamuoyunun bildiği üzere Beşiktaş Erkek Basketbol Ekibi dönem başında büyük bir yerlileşme ve gençleşme atağı gerçekleştirmiş, yaşanılan tüm zorluklara karşın bu vizyondan geri adım atmamıştır.

Dönem sonuna geldiğimizde, yapılan yatırımlar ve verilen emeklerin geri dönüşü; ulusal kadroya verilen sportmen sayısı ile genç oyunculara verilen müddetler üzere kriterlerde ligin açık orta en uygun performans sergileyen kulübü olmamızla alınmış, Beşiktaş Erkek Basketbol Grubu, taraflı tarafsız bütün basketbol kamuoyunun takdirini ve beğenisini kazanmıştır.

Anadolu Efes kulübünün ülkemizi Euroleague’de temsil ettiğinin şuurunda olarak, kısıtlı imkanlarımızla sıkıştırılmış bir fikstürde oynamak zorunda kaldığımız yarı final serisinin birinci iki maçında sıra dışı hakem yanılgılarıyla karşı karşıya kalmak, yalnızca bizi değil, Beşiktaş Erkek Basketbol Ekibini merakla takip eden ve yıldız atletlerimizi izlemek isteyen bütün basketbolseverleri üzmüştür.

Anadolu Efes’in Avrupa’da elde edeceği muvaffakiyet kadar, Beşiktaşımızın genç oyuncularının adalet duygusu ile yetişmesi ve yanlışsız idareyle deneyim kazanması da kıymetlidir. Beşiktaş; hiçbir vakit, hiçbir branşta iltimas istemez. Tek beklentimiz alanda adaletin sağlanması ve sonucun alanda bulunan oyuncular tarafından belirlenmesidir. Olanı göremeyen yahut olmayanı gören hakemlerimizin daha dikkatli olmalarını talep eder, Türkiye’de birçok basketbolseverin yapılan kusur ile yanlışı ayırt edebilecek bilgi ve deneyime sahip olduğunu hatırlatmak isteriz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın