• Ana Sayfa
  • Spor
  • Son dakika spor haberi: A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nun aday takımı belirli oldu!

Son dakika spor haberi: A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nun aday takımı belirli oldu!

Son dakika spor haberi: A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nun aday takımı belirli oldu!
Okunuyor Son dakika spor haberi: A Ulusal Erkek Basketbol Grubu’nun aday takımı belirli oldu!

son dakika spor haberi a milli erkek basketbol takiminin aday kadrosu belli oldu 1621349998216

FIBA Erkekler Olimpiyat Elemeleri’nde çaba edecek A Ulusal Basketbol Grubu’nun 29 kişilik aday takımı açıklandı.

Türkiye Basketbol Federasyonundan yapılan açıklamaya nazaran, 29 Haziran-4 Temmuz tarihlerindeki olimpiyat elemelerine hazırlanacak ulusal ekip aday takımı, 26 Mayıs Çarşamba günü İstanbul’da kampa girecek.

Ulusallar, 17 Haziran Perşembe günü Venezuela, 19 Haziran Cumartesi günü de Rusya ile Sinan Fazilet Spor Salonu’nda hazırlık maçı oynayacak.

ING Basketbol Harika Ligi ve NBA’de forma giyen oyuncular, çalışmalara daha sonra dahil olacak.

Olimpiyat elemelerindeki maçlarını Kanada’nın Victoria kentinde oynayacak ulusal ekip, Uruguay ve Çekya ile B Kümesi’nde yer alıyor. Tıpkı kentteki elemelerin A Kümesi’nde ise mesken sahibi Kanada’nın yanı sıra Yunanistan ve Çin bulunuyor.

Ay-yıldızlılar, kümedeki birinci maçında 30 Haziran Çarşamba günü TSİ 05.35’te Uruguay ile karşı karşıya gelecek. Ulusallar, kümedeki ikinci ve son maçında ise 1 Temmuz Perşembe günü TSİ 05.35’te Çekya ile çaba edecek.

İŞTE ADAY TAKIM:

Ege Arar (Aliağa Petkimspor), Sertaç Ulu, Buğrahan Tuncer, Tolga Geçim, Deshane Davis Larkin (Anadolu Efes), Erkan Yılmaz (Bahçeşehir Koleji), Şehmus Hazer, Furkan Haltalı, Alperen Şengün, Sadık Buyruk Kabaca (Beşiktaş Icrypex), Berk Demir, Doğuş Özdemiroğlu (Darüşşafaka Tekfen), Melih Mahmutoğlu (Fenerbahçe Beko), Ömer Can İlyasoğlu (Frutti Extra Bursaspor), Hüseyin Göksenin Köksal, Ayberk Olmaz, Yiğit Arslan (Galatasaray), Akif Hâkim İnanç (HDI Sigorta Afyon Belediyesi), Metecan Birsen, Onuralp Bitim (Pınar Karşıyaka), Muhsin Yaşar, Berkan Durmaz, Berk İbrahim Uğurlu (TOFAŞ), Samet Geyik (Türk Telekom), Cedi Osman (Cleveland Cavaliers), Ömer Faruk Yurtseven (Miami Heat), Kartal Özmızrak (Obradoiro CAB),
Furkan Korkmaz (Philadelphia 76ers), Ersan İlyasova (Utah Jazz).

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın