• Ana Sayfa
  • Genel
  • SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  Kalın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  Kalın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  Kalın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü
Okunuyor SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü  Kalın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı ile görüştü

Ozec7zONTEauWlnu3hONsA

Son dakika haberi!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın’ın ABD Dişişleri Bakan Yardımcısı Wendy Sherman’la görüştü.

Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisinde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Sherman ortasında gerçekleşen görüşmede ikili ilgiler ve bölgesel problemler kapsamlıca ele alındı.

NATO Zirvesi’nin gündemi ve tepe marjında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Lideri Joe Biden ortasında gerçekleşecek olan görüşmenin hususları değerlendirildi.

Görüşmede Afganistan, Suriye, Libya, Üst Karabağ ve Ukrayna üzere bölgesel sıkıntılarda barış ve istikrarın sağlanması için ortak çalışmaya devam edilmesi gerektiği konusunda mutabık kalındı. Filistin’de ateşkesin sağlanmasından duyulan memnuniyet lisana getirilirken, İsrail’in saldırgan tavrından vazgeçmesi konusunda baskı yapılması ve iki devletli tahlil çerçevesinde kalıcı barış için somut adımlar atılmasının gereğinin altı çizildi.

Türkiye’nin ulusal güvenlik kaygılarının hatırlatıldığı görüşmede PYD ve FETÖ konusundaki beklentiler ABD tarafına iletildi. Görüş ayrılıklarına karşın bağlarımızın stratejik bir anlayışla ve olumlu gündemle ilerletilmesinin ehemmiyetine değinildi.

Türkiye-ABD bağlarının karşılıklı inanç ve faal işbirliğine dayalı bir yaklaşımla ele alınması gerektiği belirtildi. İki değerli NATO müttefiki olarak Türkiye-ABD işbirliğinin, ittifakı güçlendirdiği ve yeni sınamalar karşısında global barış ve istikrara katkı sağladığına vurgu yapıldı.

Son dakika gelişmesinin detayları birazdan ntv.com.tr’de…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın