• Ana Sayfa
  • Genel
  • SON DAKİKA HABERİ: ABD Lideri Biden’dan Netanyahu’ya gerginliğin düşürülmesi daveti

SON DAKİKA HABERİ: ABD Lideri Biden’dan Netanyahu’ya gerginliğin düşürülmesi daveti

SON DAKİKA HABERİ: ABD Lideri Biden’dan Netanyahu’ya gerginliğin düşürülmesi daveti
Okunuyor SON DAKİKA HABERİ: ABD Lideri Biden’dan Netanyahu’ya gerginliğin düşürülmesi daveti

eQWCDkMfNUOkhrUYCtBUWw

Son dakika haberi!

BD Lideri Biden, İsrail Başbakanı Netanyahu ile yaptığı telefon görüşmesinde, bölgede ateşkese giden yolda bugün gerginliğin önemli derecede düşürülmesini beklediğini iletti.

KUDÜS VE GAZZE’DEKİ OLAYLAR

İsrail’in işgal altındaki Doğu Kudüs’te bulunan Mescid-i Aksa’da ramazan ayında ibadet edenlere saldırması ve Pir Cerrah Mahallesi sakinlerini meskenlerinden zorla çıkarma planı bölgede gerginliği tırmandırmıştı.

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş kümeleri, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs’te yer alan Mescid-i Aksa ve Pir Cerrah Mahallesi’nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü mahallî saatle 18.00’e kadar mühlet tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Pir Cerrah’tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş kümeleri İsrail’e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi’ne yönelik “Surların Muhafızı” ismiyle askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

İsrail’in 10 Mayıs’tan bu yana abluka altındaki Gazze Şeridi’ne düzenlediği hücumlarda 64’ü çocuk, 36’sı bayan olmak üzere 221 kişi ömrünü yitirdi, 1500’den fazla kişi yaralandı.

Son dakika gelişmesinin detayları birazdan ntv.com.tr’de…

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın