Snapchat CEO’su Apple’ın komitelerinden şad

Snapchat CEO’su Apple’ın komitelerinden şad
Okunuyor Snapchat CEO’su Apple’ın komitelerinden şad

Toplumsal medya platformu Snapchat, Apple‘ın uygulama mağazası App Store‘dan aldığı yüzde 30’luk kurulla ilgili konuştu. Firma kelam konusu kesintiden şad olduklarını belirterek, iPhone olmadan kendilerinin de var olmayacağını söyledi.

Apple’ın Epic Games ile ortasındaki dava devam ederken, Snapchat CEO’su Evan Spiegel‘den memnuniyet açıklaması geldi. Spiegel, şirketin teknoloji ve yazılımdaki gelişmeler sayesinde Apple‘a yüzde 30’luk kurulu ödemekten keyifli olduğunu vurguladı.

Snapchat aylik kullanici verilerini acikladi 1Snapchat aylik kullanici verilerini acikladi 1

Tanınan olan toplumsal ağ Snapchat yaptığı açıklamada, 500 milyon aylık etkin kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi ve tüm bilgilerini açıkladı.

Snapchat CEO’su: “iPhone olmadan var olamayız”

CNBC ile gerçekleştirdiği röportajda CEO, kurul sorularına “Snapchat iPhone olmadan var olamaz. Bu manada, yüzde 30 fiyatı ödememek üzere bir seçeneğimiz olduğundan emin değilim. Ve elbette, bu ödemeyi bize hem yazılım hem de donanımsal gelişmeler açısından sağlanılan kusursuz teknolojiler karşılığında yapmaktan memnunluk duyuyoruz” tabirlerini kullandı.

snapchat applein yuzde 30luk vergilerinden memnunsnapchat applein yuzde 30luk vergilerinden memnun

Spiegel ayrıyeten, Apple’ın Snapchat için kusursuz bir ortak olduğunu ve iOS 14.5 ve Uygulama İzleme şeffaflığı ile zımnilik değişikliklerinin bile memnuniyetle karşılandığını belirtti. CEO ayrıyeten uygulamanın Apple’ın kullanıcı kapalılığını ihlal etmeyen yeni reklam izleme ağına başarılı bir biçimde taşındığını söyledi.

Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ın yüzde 30‘luk fiyatı tahsil etmek için uygulama içi ödeme sistemini kullandığını belirtti. Epic ise, Apple’ın alternatif ödeme prosedürlerine müsaade vermesi gerektiğini savundu. Lakin Cook bunun Apple’ın fiyatları öbür bir formda toplaması gerektiği manasına geldiğini belirtti.

Epic Games ile Apple ortasındaki dava, sonucuna bağlı olarak firmanın iş yapma formunu kökten etkileyebilir. Davanın yargıcının Epic’in tarafını tutması halinde, Apple alternatif ödeme seçeneklerine müsaade vermek ya da öteki değişiklikler yapmak zorunda kalabilir. Karar küçük işletme programıyla reaksiyonları yatıştırmaya çalışan Apple için problemli bir devrin başlangıcı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın