Snapchat aylık kullanıcı bilgilerini açıkladı

Snapchat aylık kullanıcı bilgilerini açıkladı
Okunuyor Snapchat aylık kullanıcı bilgilerini açıkladı

Akıllı telefon kullanıcıları ortasında tanınan olan toplumsal ağ Snapchat Perşembe günü yaptığı açıklamada, dünyanın birçok yerinde artan büyümenin ortasında 500 milyon aylık etkin kullanıcıya sahip olduğunu bildirdi.

Hizmetlerini kaybolan iletilerinin ötesine genişleten platform, daha evvel aylık faal kullanıcılar için bir sayı açıklamamıştı. Fakat geçen ay günlük 280 milyon faal kullanıcısı olduğunu açıkladı.

snapchat story studio uygulamasini duyurdusnapchat story studio uygulamasini duyurdu

Bir müddettir sessizliğini koruyan Snapchat, kullanıcıların daha fazla etkileşim içerisinde olması için Story Studio uygulamasını duyurdu.

Snapchat 500 milyon kullanıcıya ulaşıldığını bildirdi

Global pandemi koşullarından etkilenen her platform üzere Snapchat‘de bu durumdan olumlu halde hissesini aldı. Koronavirüs ortamı kullanıcıların toplumsal medya uygulamalarını daha çok kullanmasını sağladı. Snapchat uygulaması da bu uygulamalar ortasında yer aldı.

Snapchat aylik kullanici verilerini acikladiSnapchat aylik kullanici verilerini acikladi

Snapchat kullanıcı dataları duyurusu şirketin içerik ve alışveriş için yeni iştirakleri açıkladığı ortak bir tepede geldi. Evvelki iddialardan daha yüksek olan yeni sayı, koronavirüs salgını sırasında toplumsal medya kullanımındaki artışı yansıtıyor. Ayrıyeten Snapchat’ın TikTok ve Facebook‘un sahip olduğu Instagram üzere genç odaklı rakip platformlara nasıl ayak uydurduğunu vurguluyor.

Snapchat CEO’su Evan Spiegel doruğun açılışında: “Şu anda 500 milyonun üzerinde faal kullanıcıya ulaştık. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki her iki akıllı telefon kullanıcısından neredeyse biri Snapchat’i kullanıyor” tabirlerini kullandı.

Ayrıyeten CEO uygulamanın: “ABD, Fransa, İngiltere, Avustralya ve Hollanda‘da Snapchat, insanların hayatlarının vazgeçilmez bir modülü haline geldi. 13-24 yaşındakilerin yüzde 90‘ı bu uygulamayı kullanıyor” dedi.

Snapchat aylik kullanici verilerini acikladi 3Snapchat aylik kullanici verilerini acikladi 3

Spiegel, Snapchat’ın geçtiğimiz yıl içinde koronavirüs salgını nedeniyle bir büyüme gördüğünü ve son beş çeyrekte Hindistan’daki günlük etkin kullanıcı sayısının ikiye katlandığını söyledi. Ek olarak: “Kuzey Amerika ve Avrupa dışındaki uygulama topluluğumuz da süratle büyüyor. Aslında, topluluğumuzun yaklaşık yüzde 40‘ı şu anda Kuzey Amerika ve Avrupa‘nın dışında bulunuyor” dedi.

Kaybolan iletileriyle tanınan Snapchat oyunlar, haberler, cümbüş ve spor kesitleri dahil olmak üzere bir dizi medya şirketi ile iştirakleri genişletti.

Snapchat, şu anda Discover platformunda haber yayıncılarını, markaları ve daha fazlasını içeren bir toplumsal akış olan 500’den fazla içerik ortağına sahip olduğunu bildirdi. Ayrıyeten kullanıcıların sanal olarak eser üzerinde çalışırken kendi içeriklerini paylaşmalarına ve alışveriş yapmalarına imkan tanıyan artırılmış gerçeklik özellikleriyle de tanındığı belirtildi.

Şirket Perşembe günü, tanışma uygulaması Bumble da dahil olmak üzere bir dizi yeni paydaşlığı açıkladı. Kullanıcıların içeriklerini Snapchat artırılmış gerçeklik teknolojisi ile paylaşmalarına imkan tanıdı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın