Sıcak Gelişme: MicroStrategy’den Yüzmilyonluk Bitcoin Atağı

Sıcak Gelişme: MicroStrategy’den Yüzmilyonluk Bitcoin Atağı
Okunuyor Sıcak Gelişme: MicroStrategy’den Yüzmilyonluk Bitcoin Atağı

micro

Bitcoin ve genel olarak kripto para alanına yönelik atılımlarıyla tanınan ABD merkezli dev şirket MicroStrategy, BTC satın almak için 400 milyon dolarlık tahvil satışı yapacağını duyurdu.

micro

MicroStrategy’den yeni Bitcoin atağı

Bugün yapılan bir duyuruya nazaran MicroStrategy, “piyasa şartlarına ve öteki faktörlere bağlı olarak, 2028 vadeli üst seviye teminatlı senetlerin toplam anapara meblağı 400 milyon dolar olmak üzere özel bir teklifle sunmayı planladığını duyurdu.” Şirketin CEO’su Michael Saylor da bu gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu ve “MicroStrategy, ek Bitcoin satın almak için 400 milyon dolarlık tahvil teklifini açıkladı” diyerek şirketin resmi web sitesindeki gönderiyi paylaştı.

MicroStrategy’nin elinde 92 bin BTC bulunuyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere MicroStrategy, piyasa kıymetine nazaran en büyük kripto para ünitesi olan BTC’yi yüklü ölçülerde satın almasıyla daima gündeme geliyor. MicroStrategy’nin elinde, yazım sırasında, 92.079 BTC bulunuyor. Birinci BTC satın alımını 2020’nin Ağustos ayında gerçekleştiren şirket, son vakitlerde 10-15 milyon dolarlık BTC satın alımları gerçekleştiriyor. Şirketin alımlarının çoklukla Bitcoin ve genel kripto para piyasasındaki düşüşler sırasında geldiği de dikkatlerden kaçmıyor.

Bitcoin, yazım sırasında son 24 saatte yüzde 2.3’lük bir artış ile 36.675 dolardan el değiştiriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın