Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Kripto Para Düzenlemeleri Mecliste!

Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Kripto Para Düzenlemeleri Mecliste!
Okunuyor Sıcak Gelişme: Bu Ülkede Kripto Para Düzenlemeleri Mecliste!

bitcoin btc 1

Ülkeler ortasında kripto para üniteleri için yasal para ünitesi adımları gelmeye başladı. El Salvador’da Başkan’ın Bitcoin’i yasal bir para ünitesi olarak kabul etmek için yeni düzenlemeler önereceğini ilan etmesinin akabinde bir atılım de Paraguay’dan gelmişti. Artık bu akıma kapılan en son ülke Meksika oldu.

Meksika’da Bitcoin ve kripto para adımı

Bugün Meksika yasama üyesi Eduardo Murat Hinojosa, alt mecliste yasal bir çerçeve önereceğini açıkladı. Bu boğa mevsiminde, kurumlar, Wall Street hedge fonları ve Fortune 500 şirketleri tarafından ana akım dikkat ve benimseme göze çarpıyor. Artık El Salvador, birçok Güney Amerika ülkesi ortasında bir Bitcoin benimseme çılgınlığını tetikledi.

Farklı Orta ve Güney Amerika ülkelerinden gelen bu siyasetçiler ortasında ortak olan tek şey ‘Lazer gözler’. Lazer gözleri, bu yılın başlarında Bitcoin savunucularının birçok profil fotoğraflarını kırmızı lazer gözleri içerecek formda değiştirdiği için tanınan bir Bitcoin akımı haline geldi. Şu an itibariyle El Salvador’a Arjantin, Paraguay ve artık de Meksika katılıyor.

Richest man in Mexico puts 10 of his fortune in

BTC fiyatında endişe hakim!

Bitcoin fiyatında kaygı durumu hakim. Fiyat bugün, FBI’ın Colonial Pipeline fidye yazılımı korsanlarının Özel anahtarlarına eriştiği savıyla 32.200 dolarlık yeni bir haftalık düşük düzeye geriledi. Bununla birlikte, raporlar, Federal ajansın sadece bir mahkeme buyruğuyla saklama cüzdanına erişmeyi başardığını gösteriyor. Ana akım medya onu bir biçimde Bitcoin ağının güvenliğine bağlayarak mümkün FUD’a yol açtı.

Madenciler, etkin piyasadan ayrılan 22.500 BTC ile dün kaydedilen en yüksek borsa çıkışıyla birlikte daha fazla Bitcoin biriktirmeye devam ederken, blockchain temelleri de hala güçlü durumda bulunuyor. Kriptokoin.com olarak fiyata baktığımızda fiyatın yazının yazıldığı sırada 32.793 Dolar düzeyinden süreç gördüğünü görüyoruz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın