Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü

Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü
Okunuyor Sıcak Gelişme: Bu Altcoin de Milyonluk Hack! Fiyat Sert Düştü

european crypto exchange hacked for 5 4 million in bitcoin

Yeni bir gün ve yeniden Binance Smart Chain (BSC)’a yapılan ani kredi ataklarından biriyle karşı karşıyayız. DeFi protokolleri, BSC platformunu kullanan hacker’lara karşı çok daha savunmasız hale geliyor. İki hafta içinde dördüncü bir ani kredi saldırısı olayında, BurgerSwap en son kurban oldu. Altcoin projesi, felç edici bir ani kredi saldırısına maruz kaldı.

Binance Smart Chain tabanlı altcoin hacklendi!

Yeniden bir öteki Binance Smart Chain (BSC) tabanlı DeFi protokolü milyonlarca dolarla tükendi. Binance Smart Chain tarafından desteklenen tanınan bir merkezi olmayan finans (DeFi) protokolü olan BurgerSwap, felç edici bir ani kredi saldırısına maruz kaldı. Otomatik piyasa yapan BurgerSwap, hack saldırısına maruz kaldı ve saldırganlar 7,2 milyon doları boşalttı. Altcoin projesinin takımı yaptığı duyuruda kullanıcıların kayıplarının tümünü karşılayacağını belitiyor:

Mevcut toplam ziyan yaklaşık 7 milyon dolar ve tüm kaybınızı karşılamaya çalışacağız.

12 July 4 e1562934781150

DEX protokolü, proje grubunun “sorun üzerinde çalıştığını” argüman ediyor. BurgerSwap projesinin tokeni ise akın ile yüzde 40’tan fazla kayıp yaşadı. Öteki bir BSC tabanlı DeFi protokolü olan JulSwap, yüzde 95 fiyat düşüşüne neden olan benzer bir hücuma maruz kalmış üzere görünüyor. JustLiquidity TG Crypto’nun CEO’su ise mevzuya yönelik yaptığı açıklamada projede bir hack yahut istismar olmadığını tez ediyor.

Binance Smart Chain tabanlı projeler istismara uğruyor: 2 haftada 4 proje hacklendi!

Binance Smart Chain, ucuz fiyatları nedeniyle patlayıcı bir büyüme kaydetti, fakat son vakitlerde yaşanan bir dizi olay platformun prestijini zedeledi. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere BSC, DeFi yatırımcıları ve ekonomik istismara maruz kalan protokoller ile ani kredi taarruzlarına karşı savunmasız hale geliyor. 

keep your investment strategy simple in these complex times

Geçen hafta, PancakeBUNNY, AutoShark Finance ve Bogged Finance da bu çeşit akınların kurbanı oldu. Geçen hafta PancakeBunny 45 milyonluk bir akına uğradı. Spartan Protocolü, bEarn Fi, Uranium Finance ve başka birkaç protokol de tıpkı mukadderatı paylaştı. Son datalara bakıldığında, DeFi saldırganları 2021’de yalnızca dört ayda hack akınları ile 240 milyon dolar topladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın