• Ana Sayfa
  • Genel
  • Seyahat yasaklı Avustralyalılara ‘Hiçbir yere gitmeyen uçuş’ imkanı

Seyahat yasaklı Avustralyalılara ‘Hiçbir yere gitmeyen uçuş’ imkanı

Seyahat yasaklı Avustralyalılara ‘Hiçbir yere gitmeyen uçuş’ imkanı
Okunuyor Seyahat yasaklı Avustralyalılara ‘Hiçbir yere gitmeyen uçuş’ imkanı

JJ5q4Zn7 EqWfAJvD5ucSQ

Avustralya’da Qantas Havayolu, gece yapılacak uçuşta yolcuların Pasifik Okyanusu üzerinde çeşit atacağını ve ‘Süper Ay Tutulması’ gökyüzü olayının yakından görüleceğini belirtti.

Havayolu yetkilileri, biletlerin 2,5 dakikada tükendiğini tabir ederek bu müddetin bir rekor olduğunu vurguladı.

Harika ay uçuşu olarak isimlendirilen uçuş için biletler, 386 ile bin 499 ABD Doları ortasında satışa sunuldu.

ZAPSkdR9BUKVv3WdPKsu9Q

MUHTEŞEM AY NEDİR?

Hava yolu şirketi basın açıklamasında, “Pasifik Okyanusu üzerindeki en uygun uçuş yolunu” tasarlamak için astronom Dr. Vanessa Moss ile birlikte çalıştığını söyledi.

Dr. Moss, NASA’nın ‘süper ay’ olarak isimlendirdiği 26 Mayıs Ay Tutulması olayıyla ilgili bilgilerle yolcuları eğlendirmek için uçuşta bulunacak.

2021’İN TEK TAM AY TUTULMASI

NASA, 26 Mayıs’taki harika ayın, Dünya’ya en yakın yörünge pozisyonuna yakın olmasından kaynaklandığını ve bu durumun onu insan gözüne daha büyük ve daha parlak hale getirdiğini belirtti. 2021’deki tek olan tam ay tutulması Avustralya, Yeni Zelanda, birtakım Pasifik bölgeleri ve ABD’nin batı kıyılarından gözlemlenecek.

Üstün ay uçuşu, 3 saat sürecek ve ay Tutulması için bulutların üzerinde gezinmeden evvel Sydney’den ayrılıp daha sonra kalktığı yere geri dönecek. Yolcular maske takacak ve uçakta toplumsal ara kısıtlamaları olacak.

Qantas, iklim krizinin etrafa daha fazla hürmet uyandırması gereken bir vakitte gereksiz yere yakıt yaktığı için kimileri tarafından eleştirildi.

Başka yandan uçak seyahatini özleyen yolcular için hiçbir yere gitmeyen uçuşlar, 3 hava yolu tarafından daha gerçekleştiriliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın