SEC Lideri Uyardı: Menkul Değer olan Çok Sayıda Altcoin var!

SEC Lideri Uyardı: Menkul Değer olan Çok Sayıda Altcoin var!
Okunuyor SEC Lideri Uyardı: Menkul Değer olan Çok Sayıda Altcoin var!

altcoin 7

SEC Lideri Gary Gensler, altcoin olarak söz edilen birçok kripto para ünitesinin menkul değer olduğunu söylüyor

SEC Lideri Gary Gensler’den Altcoin uyarısı

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi lideri Gary Gensler, Meclis Tahsisat Komitesi tarafından düzenlenen bir oturumda, Demokrat Kongre Üyesi Mike Quigley’e federal menkul değerler maddelerine giren birçok kripto para ünitesi olduğunu söyledi ve şu vurguyu yaptı:

Menkul değerler maddelerine giren birçok kripto tokeni olduğunu söylemekte haklısınız ve kurumumuz maddeyi uygulamaya çalışıyor. Lakin binlerce token var ve biz yalnızca 75 dava konusu işle yapabildik. Şu anda uyumlu olmayan diğerleri da var.

Gensler, hazırladığı tabirinde, kayıt dışı menkul değerlere yatırım yapan varlık yöneticilerinin de incelemeye alınabileceğini vurguladı:

SEC, sermaye artırmak yahut menkul değer süreçleri yapmak için birinci kripto para tekliflerini kullananların federal menkul değerler maddelerine uyması gerektiği konusunda piyasa iştirakçilerine yaptığı irtibatta dengeli olmuştur. Bu varlıklara yatırım yapan varlık yöneticileri de menkul değer maddelerine tabi olabilir.

Gesler ayrıyeten kripto para ünitesi alanına dahil olan fonlara “biraz ilgi” olduğundan bahsetti ve kripto para borsaları konusunu ve alanı yasal olarak daha fazla netliğe kavuşturmak için Kongre ile çalışma niyetini de yineledi:

Son haftalarda, bildirilen süreç hacmi günlük 130 milyar dolardan 330 milyar dolara kadar değişti. Bununla birlikte, tokenler kayıtsız kripto borsalarında süreç gördüğü için bu sayılar denetlenmez yahut düzenleyici makamlara bildirilmez. Bu, kripto varlık piyasalarındaki birçok düzenleyici boşluktan yalnızca biri.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın