SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!

SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!
Okunuyor SEC Başkanı’ndan Kripto Para Açıklaması: Hazır Olmalıyız!

sec chair gary gensler we need rules of the road and a cop on the beat to protect everyday investors e1621568889565

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) yeni Lideri Gary Gensler, SEC’in kripto para üniteleri üzere mevzuları içeren davalara hazır olması gerektiğini söyledi.

SEC Lideri Gensler: Kripto para olaylarını uygulamaya hazır olmalıyız

Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) 2021 Yıllık Toplantısında konuşan SEC Lideri Gary Gensler, konferans iştirakçilerine şunları söyledi:

Uygulama hakkında düşündüğümüz üzere, bana nazaran fikir epey kolay: Günlük yatırımcıları korumak ve misyonumuzu başarmak için yolun kurallarına ve ritminde bir polise muhtaçlığımız var.

fiyat analizi 1 1

Fakat, Nisan ayında SEC’teki vazifesini devralan Emtia Vadeli Süreçler Ticaret Komisyonu’nun eski lideri Gary Gensler, kuralların şimdi kesin bir biçimde belirlenmediğini vurguluyor. Gary Gensler 6 Mayıs’ta, CFTC yahut SEC tarafından uygulamaya konulan kripto borsaları için düzenleyici bir çerçevenin kullanıcı itimadı ve müdafaası için bir nimet olacağını öne sürdü. Gary Gensler bahse yönelik şunları söyledi:

Şu anda, bu kripto para borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyici yok ve bu nedenle dolandırıcılık yahut manipülasyon konusunda hakikaten hiçbir muhafaza yok.

Gary Gensler’in yorumları, Bitcoin, ve kripto paralar sert çöküşler yaşarken geliyor

Gary Gensler’in yorumları, Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin üzere kripto paralar sert çöküşler yaşarken geliyor. Rekor düzeylerden düştükten sonra, kripto piyasaları bugün kayıplarının bir kısmını telafi etmeden evvel Çarşamba günü %30’a kadar kaybetti. Coinbase yahut Gemini üzere lisanslı borsalarda süreç görmeyen Shiba Inu üzere kripto paralar bile, borsalarda süreç yapmalarına müsaade verildiği için geçen ay çok fazla piyasa pahası biriktirdi. Merkezi olmayan borsalar, herkesin rastgele bir kripto parayı listelemesine müsaade verir.

48626798138 fcbb15925d b

Gary Gensler’in meslektaşı SEC Komiseri Hester Peirce, projeler için inançlı bir liman önerisi sundu. Kripto paraların yatırım araçları olarak gelişebileceğini varsayarak, kripto paraları menkul değer olarak kaydetmeden evvel üç yıllık bir mühlet için kripto paraları ihraç etme konusunda uzmanlaşmış teşebbüslere verecekler. Bunu yapmak, ticaret için kripto paraları listeleyen borsaları da koruyacak. Bu ortada, kripto saklama platformları kendi düzenleyici problemleriyle karşı karşıya. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, birtakım uzmanlara nazaran, piyasaya yeni düzenlemeler yakın vakitte gelebilir.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın