Samsung ve Apple’ın yeni atağı LG’yi şoke etti

Samsung ve Apple’ın yeni atağı LG’yi şoke etti
Okunuyor Samsung ve Apple’ın yeni atağı LG’yi şoke etti

Geçtiğimiz ay, akıllı telefon ünitesini ziyan ettiği münasebeti ile kapatan LG, bundan bu türlü elektrikli araç bileşenleri, televizyonlar ve yapay zeka üzere alanlara daha fazla odaklanacağını açıklamıştı.

Lakin şirket, akıllı telefon ünitesini kapattıktan kısa bir mühlet sonra Apple ve Samsung‘dan gelen yeni bir atılım sonrası şok oldu. İki şirketin bu atağı, kısa müddette gündem olmayı başardı.

Samsung ve Apple, LG telefonlar için takas programı başlattı

LG’nin akıllı telefon ünitesini kapatmasının akabinde Samsung ve Apple, Güney Kore’de LG akıllı telefonlarının boşluğunu doldurmak için bir takas programı başlattığını açıkladı. Bu program kapsamında Güney Kore‘de bulunan akıllı telefon sahipleri, takas şartı ile Apple ve Samsung modellerini 135 dolara kadar varan indirimler ile satın alabilecek.

Apple, yalnızca LG akıllı telefon sahipleri için düzenlenecek bu takas programının 25 Eylül’e kadar devam edeceğini açıkladı. Gelen bilgilere nazaran 4G ve 5G LG akıllı telefonları, iPhone 12 ve iPhone 12 Küçük modelleri ile değiştirme imkanına sahip olacak. Fakat, bu süreç sırf telekom şirketleri tarafından işletilen mağazalardan gerçekleştirilecek.

Samsung ve Applein yeni hamlesi LGyi soke etti

Başka yandan Samsung ise takas programının Haziran ayının sonuna kadar devam edeceğini açıkladı. Bu program kapsamında 4G ve 5G LG akıllı telefonlar, Galaxy S21 serisi, Galaxy Note 21 serisi, Galaxy Z Flip 5G ve Galaxy Z Fold 2 modelleri ile takas yapılabilecek.

Güney Koreli şirket LG, taşınabilir ünitesi kapatmasına karşın tüm premium akıllı telefonları için 3 Android güncellemesi yayınlayacağının kelamını vermişti. Bu nedenle Samsung ve Apple’ın bu atılımı, şirket tarafından reaksiyon ile karşılandı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın