Samsung Galaxy Z Fold 3 için büyük tez

Samsung Galaxy Z Fold 3 için büyük tez
Okunuyor Samsung Galaxy Z Fold 3 için büyük tez

Son devirde katlanabilir telefonlar konusunda önemli gelişme kaydeden Samsung, merakla beklenen yeni Galaxy Z Fold 3 üzerinde ağır mesai harcıyor. Akıllı telefonun tanıtım tarihi yaklaştıkça yeni özellikleri de ortaya çıkmaya devam ediyor.

Samsung, Galaxy Z Fold 3 modelinde kullandığı teknolojiyi bir üst düzeye çıkarmak için daima yeni patentler alıyor. Bunun üzerine LetsGoDigital, Samsung’un Galaxy Z Fold 3 olduğu argüman edilen bir aygıt için aldığı hayli enteresan bir patent belgesinı ortaya çıkardı.

galaxy z fold 3 net gorseli sizdirildigalaxy z fold 3 net gorseli sizdirildi

Samsung’un bu yıl piyasaya sürmesini beklediğimiz katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 için pek çok sızıntı yapıldı. Bir dizayncı, bu sızıntıları görsele çevirdi.

Samsung Galaxy Z Fold 3 modelinde fizikî tuşlar olmayabilir

Akıllı telefonlarda kullanılan teknolojilerin gelişiminin akabinde elbet şirketlerin aldığı patentler bulunuyor. Ekrana gömülü parmak izi okuyucuları ve katlanabilir telefonlar hayata geçen patentlerden yalnızca bazıları… Bu nedenle akıllı telefon üreticilerinin bu patent müracaatlarına önemli kıymet verdiğini söyleyebiliriz.

LetsGoDigital tarafından yayınlanan patent evrakında Samsung Galaxy Z Fold 3 olduğu sav edilen bir akıllı telefon yer alıyor. Patente görselinde, yıllardır akıllı telefonlarda kullanılan fizikî düğmeler artık yer almıyor. Bunun yerinde ise akıllı telefonun yan tarafına pozisyonlandırılmış gömülü düğmeler kullanılıyor.

resim 2021 05 23 111436resim 2021 05 23 111436Kaynak: LetsGoDigital

Yayınlanan patent görseline bakacak olursak, fizikî düğmelerin bilakis gömülü düğmelerin sayısında önemli bir artış olmuş. Akıllı telefonun her iki yanında da dörder adet pozisyonlandırılmış gömülü düğmeler, aygıt katlandığında ise birleşme özelliğine sahip.

Bu düğmeler, fizikî tuşların tersine parmak hareketlerini algılayarak dokunma, sıkma ve kaydırma üzere fonksiyonlarını muvaffakiyet ile yerine getirecek. Şayet kullanıcıların dilerse bu düğmelere farklı özellikler atama imkanına da sahip olacak.

Bunun dışında Samsung’un bu patenti 2020 yılının sonlarına gerçek aldığını söyleyelim. Lakin, bu teknolojinin Galaxy Z Fold 3 modeli ile hayata geçeceğini şu an için kesin olarak söylemek mümkün değil. Bu nedenle şirketten gelecek resmi açıklamayı beklemek daha sağlıklı olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın