Samsung Galaxy Tab S8 ailesinin özellikleri sızdırıldı

Samsung Galaxy Tab S8 ailesinin özellikleri sızdırıldı
Okunuyor Samsung Galaxy Tab S8 ailesinin özellikleri sızdırıldı

Tablet piyasalarındaki rekabet artmaya devam ediyor. Xiaomi‘nin birkaç sonra tekrar bu bölüme döneceğini açıklamasının akabinde Apple de yeni M1 işlemcili iPad Pro ile daha da güçlü hale geldi. Samsung da Tab S7’nin akabinde Tab 8 serisinin üç modeli ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Tab S8 serisi üç farklı model ile geliyor

Serinin giriş modeli olduğu düşünülen Galaxy Tab S8‘in özelliklerine baktığımızda, 120 Hz ekran yenileme suratı ve LCD panele sahip 11 inç ekran bizleri karşılıyor. Tekrar ön tarafta 8 Megapiksel özçekim kamerası yer alırken; art tarafa geçtiğimizde 13 Megapiksel ve 5 Megapikselden oluşan bir çift kamera tasarımı yer alıyor.

Yan tarafta yer alan parmak izi okuyucusuna sahip olan aygıtta; 8 GB RAM bulunurken depolama tarafında 128 GB ve 256 GB depolama seçenekleri yer alıyor. 45W süratli şarj dayanağına sahip 8.000 mAh batarya ile gelen aygıtta bir de S-Pen geliyor. Ayrıyeten Galaxy Tab S8 6,3 mm inceliğe ve 502 g yüke sahip.

samsung galaxy tab s8 ailesinin ozellikleri sizdirildi 1

Serinin orta modeli Galaxy Tab S8 Plus’a geçtiğimizde; ekran altı parmak izi okuyucusu, 120 Hz ekran yenileme suratı ve OLED panele sahip 12.4 inçlik ekran bizi karşılıyor. Bu modelde 45W süratli şarj dayanağına sahip 10.090 mAh batarya yer alırken; öbür özellikleri bir evvelki modelle tıpkı kalıyor. Aygıt 575 g yüküyle ve 5,7 mm kalınlığında geliyor.

Serinin son modeli olması beklenen Galaxy Tab S8 Ultra’ya baktığımızda üst segmente ilişkin olduğu tez ediliyor. 14.6 inç ekrana sahip olan aygıtta 120 Hz ekran yenileme suratı OLED panel yer alıyor. Ultra’nın yüzde 92 ekran-gövde oranına ve şimdiye kadar bir tablette görülen en ince çerçeveye sahip olduğu söyleniyor.

Ön tarafta 8 Megapiksel ana kameraya 5 Megapiksel ultra geniş açılı kamera eşlik ederken art tarafa geçtiğimizde 13 Megapiksel ana kamera 5 Megapiksel kamera bizleri karşılıyor. Bu model de ekran altı parmak izi tarayıcı yer alırken 45W süratli şarj takviyeli 12.000 mAh batarya bulunacak. 5.5mm inceliğe ve 650g yükünde olan Ultra modelinde; biri 8 GB RAM ve 128 GB depolama, oburu 12 GB RAM ve 512 GB depolama olmak üzere iki seçenekle satışa sunulacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın