Ripple Davası İçin Değerli Gelişme: SEC Avukatı Harekete Geçti!

Ripple Davası İçin Değerli Gelişme: SEC Avukatı Harekete Geçti!
Okunuyor Ripple Davası İçin Değerli Gelişme: SEC Avukatı Harekete Geçti!

ripple 6237041 1280

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nda kıdemli bir hukuk danışmanı olan Dugan Bliss, kurumun Ripple aleyhine açtığı davadan çekilmek için mahkemenin müsaadesini istedi. Avukat, kurumda geçirdiği 10 yılın akabinde ayrıldığını söyledi.

SEC avukatı davadan ayrılıyor

Bliss’in ayrılmasının akabinde ABD Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nu (SEC) başka avukatlar temsil edecek. Duruşmayı SEC avukatı Preeti Krishnamurti yönetiyor. Öte yandan, Ripple aleyhine açılan dava hala duruşma öncesi birinci evrelerinde. Bu ayın başlarında, Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere, Sulh Yargıcı Sarah Netburn, SEC’nin, yabancı menkul değerler düzenleyicilerine ABD dışındaki Ripple ortaklarından ve yabancı ticaret platformlarından doküman alması için bir Mutabakat Zaptı (MoU) gönderilmesi talebine yeşil ışık yaktı.

xrp price prediction 1

Son gelişmeler, avukat James K. Filan tarafından Twitter aracılığıyla paylaşıldı. Filan, tweet’inde “SEC avukatı Dugan Bliss, SEC’teki vazifesinden ayrılacağı için davadan çekilmek üzere harekete geçti,” sözlerini kullandı.

Ripple ekosistemindeki yeni gelişmeler

SEC ile süregelen yasal çabasına karşın Ripple, ağdaki gelişmeler ve paydaşlık duyurularıyla büyümeye devam ediyor. Blockchain şirketi en son NFT piyasasındaki gas maliyetlerini düşürme uğraşına girdi. Ayrıyeten, geçtiğimiz günlerde Umman’ın en büyük ikinci bankası BankDhofar, RippleNet’e katılarak gerçek vakitli taşınabilir ödemeler için Pune tabanlı IndusInd Bank ile irtibat kurmasını sağlamıştı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın