Ripple CEO’sundan XRP, Bitcoin ve Ethereum Yorumları: Sıfır!

Ripple CEO’sundan XRP, Bitcoin ve Ethereum Yorumları: Sıfır!
Okunuyor Ripple CEO’sundan XRP, Bitcoin ve Ethereum Yorumları: Sıfır!

ripple ceo kriptokoin

Ripple CEO’su Brad Garlingouse, evvelden belirlenen XRP token’inin “sıfır enflasyon dinamiğine” sahip olduğunu söylüyor. Detaylara bir bakalım. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, son CNBC röportajında ​​XRP’nin “sıfır enflasyon dinamiğine” sahip olduğunu zira mevcut tüm token’lerin evvelce belirlendiğini söz ediyor ve şu yorumu yapıyor:

Şimdiye kadar oluşturulmuş tüm XRP token’leri sıfır enflasyon dinamiğine sahip.

Ripple ve XRP

Garlinghouse, Ripple’ın çok sahibi olduğunu söylüyor fakat XRPL’nin consensus algoritması daha fazla token oluşturulmasını engelliyor. Bu, yöneticiye nazaran, onu proof of work (PoW) odaklı kripto para ünitelerinden ayırıyor. Bitcoin ve Ethereum üzere kripto para üniteleri hala madencilik yapıyor. Ripple şu anda 6,1 milyar XRP tokenine sahip ve 47,7 milyar adeti şirket emanetine kilitlenmiş durumda.

Olağan konuşma noktaları

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesi tarafından şirket aleyhine açılan dava sorulduğunda Garlinghouse, Ripple’ın XRP’nin bir yatırım mukavelesi olmadığı savunmasını yineledi zira token sahipleri şirkette pay talep edemez. Dahası, Garlinghouse, Ripple’ın XRP’yi denetim etmediği konusunda ısrar etmeye devam ediyor, bu da epeyce tartışmalı bir argüman:

Ripple, XRP’yi denetim etmez. XRP, Bitcoin’e çok benzeyen açık kaynaklı bir teknolojidir. Buna karşılık XRP, süreç suratı açısından çok verimlidir. Karbon nötr bir blok zinciridir.

Yönetici ayrıyeten, “trilyonlarca doların” kilidini açabileceğini sav ederek şirketin hudut ötesi ödeme işini de nazara veriyor:

Onları gerçek vakitli, çok verimli, çok düşük maliyetli hale getirebiliriz ve bu global iktisat için yeterlidir. Ekonomiyi daha verimli hale getirmek için trilyonlarca dolarlık bir cins kapana kısılmış sermayenin kilidini açabiliriz.

Kriptokoin.com olarak belirttiğimi üzere Garlinghouse, ABD’nin kripto para alanındaki düzenleyici netlik eksikliğinden de şikayet ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın