Resident Evil Village satış rekorları kırıyor

Resident Evil Village satış rekorları kırıyor
Okunuyor Resident Evil Village satış rekorları kırıyor

Capcom tarafından geliştirilen ve 2021 yılında damgasını vuran Resident Evil Village satış rekorları kırıyor. Endişe tipinin mihenk taşlarıı ortasında yer alan oyun dünya çapında 4 milyon kopya sattı. Böylece oyun, serinin başka üretimlerini geçerek rekor kırmış oldu.

Resident Evil Village 2021’e damga vurmaya devam ediyor

Çıktığı günden beri dikkatleri üzerine çekmeyi başaran RE Village, kısa müddette oyuncuların gözdesi haline geldi. Yayınlanan bir basın bülteninde Capcom, oyunun şu ana kadar dört milyondan fazla sattığını bildirildi.

Dal analisti Daniel Ahmad‘ın Twitter‘da belirttiği üzere, bu sayı geçen yıl Nisan ayında piyasaya sürülen Resident Evil 3 Remake‘i de geride bıraktı. Capcom‘un 31 Mart 2021‘de sona eren mali yıl için 3. çeyrek raporunda açıkladığı üzere bu yılın Ocak ayı prestijiyle RE3 oyunu 3.6 milyon satışa ulaşmıştı.

Resident Evil Village satis rekorlari kiriyor 1
Resident Evil Village

Resident Evil Village’in satışları bu süratte devam ederse, son derece başarılı olan Resident Evil 2’yi de geçecek üzere görünüyor. Resident Evil 2 ise piyasaya sürülmesinden iki ay sonra 4,2 milyon adet satılmıştı. Village’ın satışları ise 20 gün evvel 7 Mayıs‘ta piyasaya sürüldüğünden bu yana 4 milyona ulaştı.

Son olarak Capcom bu kapsamda: “Son derece eğlenceli oyun tecrübeleri yaratmak için çalışmaya devam ediyoruz. Hayranlarımızın beklentilerini karşılamak bizim için öncelikli bir iştir” açıklamasında bulundu.

Pekala siz Resident Evil Village’ı oynadınız mı? Sizce bu başarıyı hak ediyor mu? Niyetlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi ihmal etmeyin.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın