Remove query strings from static resources çözümü

 Remove query strings from static resources çözümü
Okunuyor Remove query strings from static resources çözümü

WordPress’i hızlandırmak için yapılan çalışmalarda ilk karşılaşılan uyarı genellikle Remove query strings from static resources hatası olabilir. İlgilli hatayı NGINX yada Apache kullanan sunucu farketmeksizin, .htaccess kullanmaya gerek kalmadan, eklentisiz remove query strings from static resources hatasını kaldırmak için aşağıdaki kod alıntısını kullanabilirsiniz.

Remove query strings from static resources

Bu kod tam olarak yukarıdaki görselde işaretlenen ?ver=4.9.8 gibi, soru işaretinden sonra gelen versiyon parametlerini kaldırmak için kullanılır.

Aşağıdaki kodları tema klasörünüzün içindeki functions.php dosyasının içerisinde uygun bir yere ekleyerek bu hatanın çözümü sağlayabilirsiniz.


/*
 * Remove query strings from static resources hatasi kaldir
 */
function _remove_script_version( $src ){ 
$parts = explode( '?', $src ); 	
return $parts[0]; 
} 
add_filter( 'script_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1 ); 
add_filter( 'style_loader_src', '_remove_script_version', 15, 1 );

Bu optimizasyonu yapan çeşitli eklentiler de var ancak yüksek performans için minimum seviyede eklenti kullanmayı tercih ediyoruz. Ayrıca çok fazla gerek duymuyorsanız emojileri de kaldırmak için takip eden yazıyı okuyabilirsiniz: WordPress Eklentisiz Emoji Kaldırma Kodları

Üstün performanslı bir WordPress sitesi kurmak istiyorsanız sizi şöyle alalım: WordPress Performans Sunucusu Kurulum Rehberi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın