Rehber nasıl aktarılır? Android telefona geçiyoruz

Rehber nasıl aktarılır? Android telefona geçiyoruz
Okunuyor Rehber nasıl aktarılır? Android telefona geçiyoruz

Yeni bir akıllı telefona geçiş yaparken birçok kişi bilgileri aktarma konusunda zorluk yaşamaktan çekiniyor. Bilhassa iOS modellerinden Android aygıtlara rehber aktarma süreci birçok kişinin gözünü korkutabiliyor. Fakat basitçe yaptığımız süreci görüntüde sizlere ayrıntılıca gösteriyoruz.

iPhone 12’den Samsung Galaxy Note 20 Ultra’ya rehber aktarma

Videomuzda gösterdiğimiz iPhone 12’den Note 20 Ultra’ya rehber transferi yalnızca bu iki model özelinde geçerli değil. Adım adım açıkladığımız süreci birebir vakitte tüm Android ve iOS telefonlarda uygulayabilirsiniz. Dilerseniz lafı uzatmadan görüntü ile sizi baş başa bırakalım.

iPhone 12’den Samsung Galaxy Note 20 Ultra’ya yani iOS aygıttan Android telefona rehber aktarma sürecini Google Drive ile yaptık. Birinci olarak rehberimiz hazır olduğu aygıtta Google Drive’ı açıyoruz. Ayarlar kısmından ‘yedekle’ butonunu seçip, ‘şahıslar’ kısmını işaretleyip yedeklemeyi başlatmanız gerekiyor.

Öbür yandan dataları aktaracağımız aygıttan yedekleme sürecini yaptığınız Gmail hesabımızı açıyoruz. Sonrasında yedeklediğiniz rehberin, telefonunuza geldiğini göreceksiniz. Tıpkı vakitte bu süreçle fotoğrafları ve takvim etkinliklerini de istediğiniz aygıta aktarabilirsiniz.

Rehber aktarmanın alternatif prosedürleri de var. Lakin Google dayanağına sahip tüm telefonlarla yapabileceğiniz bu süreç, en pratik yollardan biri olarak karşımıza çıkıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın