Realme yükselişe geçti: Yüzde 451 arttı

Realme yükselişe geçti: Yüzde 451 arttı
Okunuyor Realme yükselişe geçti: Yüzde 451 arttı

Ülkemizde de üretime başlayacak bir öteki firma olan Realme, uygun fiyatlı akıllı telefonları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor.

2021 yılı birinci çeyreğine ilişkin dataları açıklanan şirketin, bilhassa Honor ve Huawei‘nin düşüş gösterdiği periyotta epeyce yüksek bir artışa geçtiği görülüyor.

realme turkiyede uretecegi ilk telefonu acikladirealme turkiyede uretecegi ilk telefonu acikladi

Yerli üretim hareketini destekleyen son hareket ise realme şirketinden geldi. Şirket Türkiye’de üreteceği birinci telefonu duyurdu.

Realme Çin pazarında en büyük artışı gösteren firma oldu

Counterpoint Research‘un sunduğu bilgilere nazaran, Çin’in akıllı telefon pazarı Realme’nin 2021 yılının birinci çeyreği satışlarının yıllık bazda yüzde 82 ve üç aylık periyotta ise yüzde 451 artarak ülkedeki yedinci en büyük akıllı telefon markası haline geldiği açıklandı.

Çin akıllı telefon pazarı 2021 yılının birinci çeyreğinde yalnızca yüzde 5 büyümesine karşın, Realme rakiplerinden pazar hissesi almaya devam etti. OPPO, Xiaomi ve Vivo ise Huawei ve Honor’un bilakis çift haneli çeyreklik satış artışı sağlayan öbür değerli markalar oldu.

realmeden satis rekoru yuzde 451 artti 1realmeden satis rekoru yuzde 451 artti 1

Counterpoint’ten Kıdemli Analist Yang Wang, Realme’nin muvaffakiyetinin tesirli pazarlama stratejisinde yattığını söylüyor. Markanın eserleri, toplumsal medya, fotoğrafçılık ve oyun için üst seviye özellikleri tercih eden, bütçe şuuruna sahip Z jenerasyonu müşterilerini hedefliyor. Müşterilerini daha düzgün anlamak, Realme’nin geçen yıl 50 milyon gönderiye ulaşan en süratli marka olmasına yardımcı oldu.

Counterpoint’e nazaran, Realme’nin Çin’de son 12 ayda en çok satan telefonları ortasında fiyatları; 150 dolar ile 250 dolar ortasında değişen Q2, V3, V5 ve V15 serisi telefonlar yer alıyor. Bu ve emsal 5G’ye hazır akıllı telefonların başarısı nedeniyle, Çin Akıllı Telefon Pazarındaki fiyatların önümüzdeki devirlerde; 200 doların ve hatta 150 doların altına düşmesi bekleniyor.

Yang Wang, orta segmente hitap eden telefonların önümüzdeki birkaç çeyrekte; kilit bir savaş alanı olacağını belirtiyor. Realme’nin esasen bu fiyat segmentinde 100 dolar ile 500 dolar ortasında çok sayıda aygıt sattığından; rekabet avantajını elinde tuttuğunu lisana getiriyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın