Realme GT 5G’nin fiyatı aşikâr oldu

Realme GT 5G’nin fiyatı aşikâr oldu
Okunuyor Realme GT 5G’nin fiyatı aşikâr oldu

Realme şirketinin amiral gemisi niteliğinde olan Realme GT 5G akıllı telefonunun, Avrupa fiyatı resmi olarak açıklandı. Şirket bu atağıyla global pazara bir adım attı. Realme GT 5G şu anda Avrupa üzerinde, 5 ülkeden satın alınabiliyor.

Realme GT 5G Avrupa pazarında resmileşmeye hazırlanıyor

Çin merkezli şirketin amiral gemisi akıllı telefonu olan Realme GT 5G, Avrupa pazarında resmileşmeye hazırlanıyor. Lansman öncesinde, aygıt çevrimiçi olarak listelendi, bellek varyantı ve fiyatlandırması ortaya çıktı. The Verge tarafından, aygıtın 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanı ile geleceğini belirtildi. Telefonun, Avrupa pazarında 549 Euro‘dan satışa sunulacağı da duyuruldu. Açıklanan bu fiyatlandırma bilgisi ile, bölgenin en ucuz Snapdragon 888 işlemcisine sahip akıllı telefonlardan birisi olacak.

Realme GT 5G Avrupa fiyatiyla karsimizda 1 2

Aygıt; Belçika, Almanya, Lüksemburg, Hollanda ve Portekiz ülkelerinden satın alınabilecek. Belirtilen ülkelerin dışında, telefonun öbür hangi ülkelerde satışa sunulacağı şimdi belirtilmedi. Telefon, 8 GB + 128 GB modeli için 2799 Yuan (yaklaşık 440$) fiyat etiketiyle Çin‘de duyurulmuştu. Geçen hafta, Realme Hindistan ve Avrupa CEO’su Madhav Sheth, aygıtın global pazara sürüleceğini doğrulamıştı.

Avrupa varyantının, teknik özellikler bakımından Çin varyantından ne üzere farklılıklar göstereceği şimdi belirli değil. Telefonda, 120 Hz yenileme suratına sahip 6,3 inç bir OLED ekran ve Qualcomm‘un amiral gemisi olan Snapdragon 888 SoC bulunuyor.

Akıllı telefonun art tarafında, 64 megapiksel birincil sensör, 8 megapiksel ultra geniş lens ve 2 megapiksel makro sensör içeren üçlü kamera konseyimi yer alıyor. Kutudan çıkartıldığında Android 11 işletim sistemini RealmeUI ile birlikte çalıştırıyor. Birebir vakitte, 65W süratli şarj teknolojisini destekleyen 4.500mAh pil ile birlikte geliyor.

Sizler Realme GT, Avrupa fiyatlandırması hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimler paylaşmayı unutmayın.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın