Realme CEO’su uygun fiyatlı 5G telefonlar için tarih verdi

Realme CEO’su uygun fiyatlı 5G telefonlar için tarih verdi
Okunuyor Realme CEO’su uygun fiyatlı 5G telefonlar için tarih verdi

Çinli akıllı telefon üreticileri, yeni teknolojileri uygun fiyatlarla buluşturmaya devam ediyor. Fakat Xiaomi ve Realme üzere şirketlerin bütün eforlarına karşın birtakım yenilikler, uzun mühlet orta ve üst düzey telefonlara özel kalıyor.

Bu yeniliklerden biri olan 5G, şu an için yalnızca üst düzey telefonlarda karşımıza çıkıyor. Neyse ki bu durum uzun sürmeyecek. Realme kısa müddet içerisinde 5G teknolojisini 150 doların altındaki telefonlara getirmeyi planlıyor.

Realme 5G teknolojisini ucuz telefonlara taşıyacak

Her ne kadar 5G altyapısı şu an için hudutlu sayıda ülkede bulunsa da, yeni çıkan telefonların pek birden fazla bu teknolojiyle geliyor. Geleceğin teknolojisi olarak görülen bu ilişki, ne yazık ki yalnızca belirli bir fiyatın üzerindeki telefonlarda karşımıza çıkıyor. Fakat Realme Hindistan ve Avrupa CEO’su Madhav Sheth, kullanıcıları sevindiren bir açıklama yaptı.

realme ceosu uygun fiyatli 5g telefonlar icin tarih verdi 1

Açıklama Counterpoint, GSMA ve Qualcomm iştirakinde düzenlenen Realme Küresel 5G Summit konferansında geldi. 5G hakkında sorulan soruya karşılık veren Sheth, 2022’ye kadar 10 bin RP (137 dolar) altındaki telefonlara 5G teknolojisini getireceklerini açıkladı. Qualcomm üzere ortaklarla yakından çalıştıklarını belirten CEO, maliyetleri düşürmek için ellerinden gelenleri yaptıklarını belirtti.

Yeni teknolojileri daha fazla kullanıcıyla buluşturmak için yola çıktıklarını duyuran Realme, 2020’de 14 5G telefon piyasaya sürdü. Yeni temas teknolojisini destekleyen telefonlar şirketin toplam pazarının yüzde 40’ını oluşturdu. Şirket kısa müddette bu oranı 50 pazarda yüzde 70’e çıkarmayı hedefliyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın