Ratchet & Clank: Rift Apart evrak boyutu ortaya çıktı

Ratchet & Clank: Rift Apart evrak boyutu ortaya çıktı
Okunuyor Ratchet & Clank: Rift Apart evrak boyutu ortaya çıktı

Günümüzde oyun boyutları birçok oyuncuyu bıktırmış durumda. Bilhassa Call of Duty oyunları kapladığı alan yüzünden konsol oyuncularına çok fazla eza yaratıyor. Yalnızca Warzone oynamak istediğinizde depolama biriminizde 100 GB’lık bir yer ayırmanız gerekiyor. PlayStation özel oyunları çoklukla sunduğu grafik kalitesi ve içerikleri ile çok fazla yer kaplıyor. Lakin Ratchet & Clank: Rift Apart kapladığı alan ile kullanıcıları şaşırttı.

Ratchet & Clank: Rift Apart evrak boyutu bir Twitter hesabı tarafından duyuruldu

PlayStation Game Size Twitter hesabı oyunun belge boyutunu duyurdu. Oyunun belge boyutu 33.61 GB olarak karşımıza çıkacak. Oyunun sahip olduğu evrak boyutu birçok kullanıcıyı şaşırttı lakin Twitter hesabı oyunun PKG belgesi olarak sıkıştırıldığını ve PKG versiyonu ile indirilebilir versiyonu ortasında 9 GB‘lık bir fark oluşabileceğini belirtiyor.

Olağanda PS5 özel oyunlarındaki evrak boyutlarının büyük olması bekleniyordu. Insomniac (oyunun geliştiricisi) topluluk şefi James Stevenson daha evvel, “Sıkıştırma teknikleri ve SSD sayesinde PS5 özel oyunlarında boyutlar küçülüyor!” duyurusu yapmıştı. Bu da bize gelecekte PS5’e özel oyun geliştiren oyun şirketlerinin depolama alanını daha verimli kullanacağını gösteriyor.

Ratchet & Clank: Rift Apart, 11 Haziran 2021’de PlayStation 5 için çıkış yapacak. Ayrıyeten oyun 7 Haziran‘da ön yüklemeye açılacak.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın