Ralli Çılgınlığı: Bu Altcoin’ler Yüzde 100 Fırladı!

Ralli Çılgınlığı: Bu Altcoin’ler Yüzde 100 Fırladı!
Okunuyor Ralli Çılgınlığı: Bu Altcoin’ler Yüzde 100 Fırladı!

money 549161 1280

Kripto para ünitesi alanının volatilitesi, Pazartesi günü tam olarak anlaşılır bir biçimde tekrar ortaya çıktı. Birkaç altcoin, geçen haftaki piyasa çöküşünü takiben devasa fiyat toparlanmaları yaşadı. Bilhassa Polygon (MATIC) ve Maker (MKR), güçlü piyasa sıçraması ile yüzde 100’ün üzerinde büyüme kaydetti.

İki altcoin, yüzde 100 yükseldi

Polygon ve Maker, Pazar günkü katliamın akabinde Pazartesi sabahına kadar geçen 12 saatte yüzde 100’ün üzerinde büyüme kaydetti. Polygon, Pazar gününün geç saatlerinde 0.75 dolardan süreç görüyorken 1.58 dolarlık düzeylere yükseldi. Bu da bir günden daha kısa bir müddette yüzde 100’ün üzerinde artışa işaret etti. Süratli toparlanma, Polygon’un Salı gününden bu yana 2.68 dolardan 0.74 dolara düşerek yüzde 72 ziyan görmesinden kısa bir mühlet sonra geldi.

Soaring high 16.9

MakerDAO protokolünün yönetişim tokeninde de Pazartesi günü misal bir model görüldü. Coin fiyatı Pazar günü 1.835 dolara kadar inmişken Pazartesi sabahı 3.694 dolara yükseldi. Bu da yüzde 101’lik bir artışa denk geliyor. Polygon üzere, Maker’ın mucizevi pump’ı, coin’in Mayıs ayı başlarında tüm vakitlerin en yüksek düzeyine ulaşmasından bu yana yüzde 71, sırf geçen hafta ise yüzde 63 düşmesinin akabinde geldi.

Coin’lerin gün içinde yaşadığı toparlanmanın yoğunluğu, son piyasa çöküşlerinin ciddiyetine bağlı görünüyordu. Altcoin piyasası Pazartesi günü günlük traderlar için enteresan bir gün olmuş olabilir – trader’lar, akşam yemeği ve kahvaltı ortasında parasını iki katına çıkarmış olabilir.

Bitcoin ve Ethereum da toparlandı

Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) daha az bir yükseliş yaşadı. Lakin yeniden de fiyat hareketleri kayda kıymetti. Kriptokoin.com olarak daha evvel de bildirdiğimiz üzere öncü kripto para üniteleri sırasıyla yüzde 12.4 ve yüzde 24 yükseldi. Her iki kripto para ünitesi de son piyasa pump’ı mühletince daha az dalgalanma yaşadı. Lakin son kayıpları, BTC ve ETH’nin tüm vakitlerin en yüksek düzeylerinden son düşüşlerine kadar sırasıyla yüzde 51 ve yüzde 60 kaybetmesiyle hayli şiddetli oldu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın