Radeon RX 480 ve RX 470 için sevindiren haber

Radeon RX 480 ve RX 470 için sevindiren haber
Okunuyor Radeon RX 480 ve RX 470 için sevindiren haber

Geçtiğimiz günlerde düzenlenen Computex etkinliğinde FidelityFX teknolojisini tanıtan AMD, pek çok karta bu teknolojiyi getiriyor. Bunlar ortasında RX 6000, RX 5000, RX 500 ve RX Vega serisi yer alıyordu. Lakin AMD, aktiflikte RX 400 serisi hakkında açıklama yapmadı. Artık ise Amerikalı üretici, Radeon RX 480 ve RX 470 için sevindiren FidelityFX haberini verdi.

FidelityFX, NVIDIA’nın DLSS teknolojisi ile emsal prensibe sahip.

Radeon RX 480 ve RX 470 için AMD FidelityFX geliyor

FidelityFX, yapay zeka takviyesiyle art planda çözünürlüğü düşürüyor. Fakat bu çözünürlük düşüşü manzara kalitesine en az oranda yansıyor. Bu sayede oyuncular, gözle görülür farklar yaşamadan oyunlarda büyük performans artışı yaşıyor. NVIDIA’ya nazaran bu teknoloji, oyun dünyasının geleceği.

radeon rx 480 ve rx 470 icin amd fidelityfx geliyor 1

Rakibi NVIDIA’ya karşılık vermek için kendi eserini geliştiren AMD, FidelityFX teknolojisini Radeon RX 480 ve RX 470 için de getireceğini duyurdu. Şimdilik 40’dan fazla oyunda takviyesi bulunan FidelityFX, önümüzdeki süreçte çok daha fazla oyuna gelecek.

RX 400 ile RX 500 serileri birebir mimariyi kullandıkları için AMD’nin bu tarafta adım atması bekleniyordu. Ek olarak AMD, Epic ile iştirake imza attı. Buna nazaran FSR, Unreal Engine 5 ile uyumlu hale gelecek.

FSR, DLSS’de olduğu üzere hareket vektörlerini desteklemiyor. Fakat AMD’nin de Radeon Boost ve Sapphire’s Trixx Boost üzere manzara kalitesini artıran kendine has teknolojileri mevcut. Tüm bunlara ek olarak, bu teknolojilerin farklı oyun motorlarında farklı sonuçlar vereceğini de hatırlatmakta yarar var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın