Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Düzeylerde Olabilir!

Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Düzeylerde Olabilir!
Okunuyor Profesyonel Analistler: Altın Fiyatları Haftaya Bu Düzeylerde Olabilir!

can this gold rally continue

Analistlere nazaran, fiyatların ONS başına 1.900 dolara yükselmesi ve piyasaların geri kalanında kaotik ticaret görülmesi nedeniyle bu hafta altın fiyatları için “oyun değiştirici” oldu. Pekala gelecek hafta altın için hangi düzeyler masada? İşte varsayımlar ve kritik seviyeler…

Edward Moya: Altın takviyeli ETF satışı da artık durdu! Altın üzerinde yükseliyorum

OANDA’nın kıdemli piyasa analisti Edward Moya, Kitco News’e verdiği demeçte, kripto alanında büyük bir satıştan sonra, altın’ın çekiciliğinin, yeni kurumsal para da dahil olmak üzere birçok yatırımcı için tekrar radarda kaldığını söyledi. Edward Moya bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bu, birçok yatırımcı için oyunun kurallarını değiştiren o haftalardan biriydi. Kripto balonu patladı. Ve kriptolar yakın vakitte ortadan kalkmasa da Bitcoin’in uygun bir enflasyon muhafazası olduğu argümanı, pek çok şeyi cezbediyor. Kurumsal para sorgulandı. İleriye dönük olarak, beşerler Bitcoin dalgalanması hakkında çok daha şuurlu ve telaşlı olacaklar. Bu, para dalgalarının altın’a geri dönmesine yol açıyor. Altın takviyeli ETF satışı da artık durdu. Altın üzerinde yükseliyorum.

blank

Bart Melek: 1.900 doların üzerindeki altın fiyatları çok da uzak olmayan bir gelecekte kartlarda

TD Securities global strateji lideri Bart Melek, çok uygun bir Nisan ve Mayıs ayının akabinde, altın’ın kıymetli ölçüde yükseliş trendinde süreç görmeye başladığını söyledi. Bart Melek bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

1.900 doların üzerindeki altın fiyatları düzeyleri çok da uzak olmayan bir gelecekte kartlarda. FED’in sıkılaştırma konusunda ne kadar agresif olduğunu göreceğiz. Olacağını sanmıyorum. FED’in sonucuna vardıkça enflasyonist beklentiler yükselecek. FED hayli memnun ve enflasyonun maksadın üzerine çıkmasına müsaade vermeye hazır.

Edward Moya: Burası altın fiyatları için harika bir ortam…

Edward Moya, ABD Merkez Bankası’nın 10 yıllık Hazine getirilerinde öbür bir yükselişi tetikleyebilecek riskin azaldığını söyledi. Edward Moya hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Tahvil piyasasındaki hareket muhtemelen altın fiyatları için birincil riski oluşturacak. Yükselen Hazine getirileri kıssası altın için düzgün değil. Fakat FED kilitlendi ve yalnızca dönüp politikayı olağanlaştırmaya başlayamaz. Bu tetikleyecektir. Çok fazla kaos var… Ve FED‘in Nisan ayı toplantı tutanaklarında, kimi yetkililerin ekonomik ilerlemeye bağlı olarak “yaklaşan toplantılarda” daralma hakkında konuşmaya hazır olacağı istikametindeki yorumlara karşın, FED hala sıkılaşan son merkez bankalarından biri olmaya devam ediyor. Ve burası altın için eksiksiz bir ortam. Oluşmakta olan riskler nedeniyle, altın bir enflasyon müdafaası ve inançlı bir liman varlığı olarak yarar sağlayacak. Öteki merkez bankaları, FED’den çok daha erken sıkılaştırma modunda olacak. Ve bu, doların zayıflaması manasına geliyor.

ON CG294 GoldIn M 20170830180132

Bart Melek: Daha yükseğe çıkmak için çokça yer var! Ufukta ONS başına 1.900 dolar var

Bart Melek, tutanaklar Çarşamba günü yayınlandığında altın’ın fiyatını tutmayı başardığını ve azalan yorumları geride bıraktığını söyledi. Bunun nedeni kısmen piyasaların beklentilerini güçlü bir toparlanmadan biraz daha yavaş bir toparlanmaya kaydırmasıydı. Bart Melek bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Beklenti, piyasaların aşağıya hakikat ahenk sağlamasıyla data döngüsünün hayal kırıklığına uğrayacağı tarafında. Bir noktada azalacak olsak da gerçek faiz oranlarının çok fazla yükseldiği bir ortam öngörmüyorum. Bu, altın için destekleyici bir ortam. Ufukta ONS başına 1.900 dolar var. Piyasaların bunun kırıldığını görmek için çok uzun mühlet beklemesi gerekmeyebilir. Altın’ın hala 1.900 dolar işaretini geçmeye devam ettiğini görüyoruz. Geçen haftadaki altın akışına baktığınızda, sağlam bir formda 1.820-30 dolar civarındaydık. Artık 1.870 dolar düzeyindeyiz ve 200 günlük hareketli ortalamayı geçtik. Altın’ın short durumları da gevşiyor. Daha yükseğe çıkmak için çokça yer var.

Edward Moya: Önümüzdeki hafta 1.900 dolarda birkaç deneme daha göreceğiz

Edward Moya altın’ın görünümünün kısa ve orta vadede yükselişe geçtiğini belirtti. Edward Moya “Önümüzdeki hafta 1.900 dolarda birkaç deneme daha göreceğiz. Bu seviyeyi yakında çıkarırsak şaşırmayacağım.” dedi.

Gold ETFs Rally As Precious Metal Climbs Amid Broadening China Tensions

Kevin Grady: Benim için büyük bir sayı 1.846 dolar!

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, altın fiyatları karma ticaret seanslarından geçiyor. Lakin birden fazla analist, fiyatlarda yükseliş bekliyor. Phoenix Futures and Options LLC lideri Kevin Grady, Kitco News’e verdiği demeçte şunları söyledi:

Altın mutlaka bir yükseliş trendinde, lakin pahalı metalin takviye düzeyi olarak 1.846 doları tutması gerekiyor. Altın konusunda tarafsız kalıyorum. Geri çekilebiliriz. Benim için büyük bir sayı 1.846 dolar. Bu sahiden büyük bir takviye düzeyi. Önümüzdeki hafta tekrar test edersek, tutması gerekiyor. Yapmazsak, altın için bir sonraki takviye düzeyi 1.808 dolardır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın