Polkadot, Chainlink ve KSM Yatırımcıları Bu Hafta Neler Beklemeli?

Polkadot, Chainlink ve KSM Yatırımcıları Bu Hafta Neler Beklemeli?
Okunuyor Polkadot, Chainlink ve KSM Yatırımcıları Bu Hafta Neler Beklemeli?

Polkadot Coin

Polkadot (DOT)’un fiyatı, coinmarketcap.com’dan alınan fiyat bilgilerine nazaran 16 $ düzeyinden 24.28 $ düzeyine geri dönüşün akabinde bir toparlanma kaydetti. Ticaret hacminde %20’lik bir düşüş kelam konusu. Bu durum borsalarda talepte bir düşüş olduğu, dolanımda daha az DOT olduğu yahut arz açıklamasında eksiklik olduğu manasına gelebilir.

Polkadot fiyatı

Polkadot fiyatı, bu toparlanmayı genel rallinin bir modülü olarak ve bir hafta içinde %72’lik bir ralli olarak sahneledi. DOT’un piyasa pahası 26,5 Milyar Dolar düzeyinde bulunuyor. Bu nedenle coinmarketcap.com’da birinci 10 kripto para ünitesi ortasında yer alıyor. Değişik olan, DOT’un yanı sıra, ekosistemindeki projelerin bu hafta toparlanmasının beklenmesi.

PolkadotEcosystemTokens

Başkalarının yanı sıra, LINK ve REN üzere projelerin, piyasa pahası arttıkça bir düzgünleşme göstermesi beklenen. En yüksek piyasa bedeline sahip ekosistem projeleri sırasıyla 20,2 Milyar Dolar, 10,4 Milyar Dolar ve 2,65 Milyar Dolar ile DOT, LINK ve KSM’dir. Yeni başlayanlar için, proje Ethereum’a benzediği için Polkadot’un talebi süratle arttı. Polkadot ağının kökleri ETH’ye dayanıyor. Zira bir ETH geliştiricisi tarafından dApp’ler oluşturmak için geliştirildi ve birkaç üst seviye proje DOT ağında yayında. Polkadot ağının toplumsal hacmi düştü, lakin bu durum, fiyata olumsuz bir halde yansımadı. Altcoin, satış baskısına direndi ve toparlanmaya devam etti. Lunarcrush’a nazaran düşüş %42’ye ulaştı. Lakin fiyat farklı bir istikamette ilerledi. Bu, fiyat ve toplumsal hacmin direkt bir bağlantı içinde olduğu birçok altcoin’den farklı bir duruma işaret ediyor.

Screenshot 2021 05 26 at 2.14.14 PM

Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere geçtiğimiz iki hafta içinde birkaç DOT token’inde yükseliş kelam konusu oldu. Piyasa kıymeti dengeli bir biçimde arttı. Bunun birkaç traderın portföyleri üzerinde olumlu bir tesiri oldu. Şu anda sirkülasyon hacmi, lunarcrush.com’dan alınan datalara nazaran 996,55 Milyon düzeyinde yer alıyor. Toplumsal etkileşim düşmüş olsa da, fiyata yansımamış durumda. Lakin anlatının değişmesi ve Polkadot ağındaki projelerle birlikte DOT’un talepte ve piyasa pahasında bir artış olması mümkündür. Bununla birlikte, mevcut blockchain metriklerine ve fiyat trendine nazaran, ralli bu hafta da devam edecek üzere görünüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın