POCO X3 NFC DxOMark testinde! İşte sonuç

POCO X3 NFC DxOMark testinde! İşte sonuç
Okunuyor POCO X3 NFC DxOMark testinde! İşte sonuç

Çoğunlukla üst segment akıllı telefonların kamerasını test eden DxOMark, son vakitlerde orta segment modelleri de mercek altına alıyor. Bu kapsamda POCO X3 NFC DxOMark testine girdi ve puanı belirli oldu. Aygıt, üst segment telefonların uzağında kaldı lakin kendi rakipleriyle ortasında küçük farklar var.

POCO X3 NFC için DxOMark puanı muhakkak oldu

POCO’nun Fiyat performans noktasında savlı telefonu, kamera performansı için teste girdi ve DxOMark’ta 79. oldu. Lakin teste giren uygun fiyatlı modellere baktığımızda, aygıt 4. sırada karşımıza çıkıyor.

POCO X3 NFC DxOMark puanı 103 oldu. Telefon; fotoğraf testinden 107, görüntü için 98, yakınlaştırma kriterinden ise 45 aldı. Modeli kıyaslayabileceğimiz Redmi Note 10 Pro ise tıpkı testten genel ortalama olarak 106 puan aldı. DxOMark’ta teste giren en yeterli uygun fiyatlı aygıt ise 111 puanla Google Pixel 4a.

poco x3 nfc dxomark testinde iste sonuc 1

POCO X3 NFC kamera özellikleri

Telefon, 64 Megapiksel çözünürlüğünde ve f/1.9 diyafram açıklığında ana kameraya mesken sahipliği yapıyor. Başka yandan ana kameraya ise; 13 Megapiksel f/2.2 ultra geniş açılı ve 2 Megapiksel f/2.4 makro kameranın yanı sıra 2 Megapiksel f/2.4 derinlik algılama sensörü eşlik ediyor.

4K çözünürlükte 30 FPS görüntü kaydı gerçekleştirebilen telefon, 20 Megapiksel f/2.2 diyaframa sahip geniş açılı ön kamera ile geliyor.

Ayrıyeten ülkemizde satışta olan telefon, 3.499 TL ile çıkış yaptı lakin mevcut durumda 3.330 TL düzeyinde fiyatla tüketici karşısına çıkıyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın