Piyasaya sürülmeyen DualSense prototipi ortaya çıktı

Piyasaya sürülmeyen DualSense prototipi ortaya çıktı
Okunuyor Piyasaya sürülmeyen DualSense prototipi ortaya çıktı

PlayStation 5‘in denetimcisi DualSense, oyun dünyası için bir ihtilal niteliğinde. Denetimcinin, sıradan beklentileri aşarak gerçekçiliğe odaklanması oyun tecrübesini düzgünleştiren bir ayrıntı olmuştu. Tasarım kısmındaki ayrıntılar da bizleri mutlu etmişti. Artık ise DualSense prototipi olan farklı bir tasarım manzarasının sızdırıldığını görüyoruz.

DualSense prototipi, DualShock 4’ü andırıyor

DualSense’in yenilikçi tasarımı, PlayStation 5 almak için nedenler ortasında. DualShock 4, 2013 yılında çıktı ve tasarımı da o periyoda nazaran güzeldi. 2020 yılına gelindiğinde de beklentilerimizi karşılayan futuristik bir tasarım gördük. Ancak ortaya çıkan DualSense prototipi, hiç de yenilikçi görünmüyor. Hatta bunu yalnızca makyaj olarak nitelendirebiliriz.

dualsense prototipi ortaya cikti 2
DualSense prototipi çizimi
dualsense prototipi ortaya cikti 3
DualSense prototipi

Bu tasarım aslında geliştirici kitinin bir modülüdür. 2019’un sonlarında da PlayStation 5’e ilişkin berbat bir tasarım da görmüştük. Bu dizaynlar müşteriye sunulacak olanlar değildir, oyun geliştiricilerinin oyunlarını yeni kuşağa uyarlaması için gönderilen demolardır. Yani bu prototiplerin müşteri karşısına çıkarılması aslında hiç planlanmadı.

Bu imgelerin bir geliştirici tarafından sızdırıldığını biliyoruz. Geliştiricinin kimliği açıklanmasa da bu manzara muhtemelen büyük bir oyun stüdyosundan sızdırıldı. Zira Sony, geliştirici kitlerini küçük oyun stüdyolarına göndermeyi pek tercih etmiyor. Yeniden de Sony’i bu türlü bir tasarım sunmak yerine çağdaş görünen şu anki DualSense dizaynını kullandığı için takdir ediyoruz.

DualSense için yeni renk seçenekleri

Bu ayın başlarında DualSense için yeni renk seçeneklerini gördük. Kırmızı-siyah ve siyah renk seçenekleri, beyaz renge alternatif olmuştu. Yeniden de oyuncuların beklentisi farklı renklere sahip denetimcilerin çıkması yerine farklı renkli kasaların çıkması. Diğer bir rengi kullanmak için denetimciyi değiştirmek yerine yalnızca kasayı değiştirmek ekonomik ve süratli bir tahlil.

Bu süreç devam ederken DualSense dayanaklı oyun sayısı da artmakta. Sony, oyun geliştiricilerinin DualSense’in gerçekçilik özelliklerini kullanmasını istiyor. Zira gerçekçi oyun tecrübesi, PlayStation 5’in Xbox’a karşı olan çabasında kıymetli bir etken olacaktır.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın