Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!

Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!
Okunuyor Piyasadaki En Büyük Dogecoin Balinası Kim? Gizem Aralanıyor!

WssVZrBpW9vquZB8b86yKS 1200 80

Kripto para yatırımcıları ve trader’ları şimdilerde fazlası ile Dogecoin ile meşgul… Artık yatırımcılar, piyasada var olan en varlıklı Dogecoin cüzdanına kimin sahip olduğunu belirlemeye çalışıyor. Zira piyasadaki en varlıklı DOGE adresi, 12,73 milyar dolar kıymetinde 36,71 DOGE’yi elinde bulunduruyor.

Devasa Dogecoin balinası Elon Musk mu yoksa Robinhood mu?

Tesla CEO’su Elon Musk, uzun müddettir Dogecoin ile ilgili paylaşımlarda bulunuyor ve kripto paranın fiyatını her iki tarafta de hareket ettiriyor. Ayrıyeten DOGE, Elon Musk’un altcoin sevgilisi olarak dahi biliniyor. Bu nedenle bu devasa DOGE balinasının Elon Musk olduğu tarafında spekülasyonlarda çok. Kuşkuları arttıran bir başka hususta adresin 28.061971 DOGE süreç geçmişi olmasıdır. Bu Dogecoin ölçüsüne bakılırsa 28 Haziran 1971 tarihi gösteriyor. Bu tarihte değişik bir biçimde Elon Musk’un doğum günü tarihine işaret ediyor.

elon snl doge

Lakin Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, Elon Musk piyasadaki en büyük DOGE balinası olduğu tarafındaki savlara karşı çıkıyor. Ayrıyeten Elon Musk, dev balina için Vladimir Tenev’in ticaret devi Robinhood’a işaret ediyor. Lakin Vladimir Tenev de bu argümanlara karşı çıkıyor ve şunları söylüyor:

Elimizde tuttuğumuz tüm kripto paralar, müşterilerimiz için holdinglere erişim sağlama gayesine yöneliktir. Tescilli olarak tuttuğumuz kripto paraların hiçbirinde yahut buna misal rastgele bir şeyde değerli durumumuz yok.

Changpeng Zhao: En uygun varsayım Elon, bu cüzdan Binance’ye ilişkin değil!

Bu kadar spekülasyonun ortasında en azından Binance CEO’su Changpeng Zhao’ya nazaran, kesin olan bir şey var. Pekala bu nedir? Changpeng Zhao, en büyük DOGE cüzdanının sahibinin Binance olmadığından emin. Ayrıyeten Changpeng Zhao, bu DOGE cüzdanın gerisinde diğer rastgele bir borsanın olduğuna da kuşkuyla yaklaşıyor. Changpeng Zhao bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

En düzgün iddia (toplam arzın %30’una sahip olan) Elon, bu cüzdan Binance’ye ilişkin değil. Kullanım biçimi vb. bakıldığında öbür bir borsaya ilişkin olduğundan önemli biçimce şüpheliyim. Yanılıyor olabilirim. Sana kim söyledi? Kaynağını denetim etmek isteyebilirsin. Her şey gönlünce olsun.

0x0 1 1

Pekala hangisi piyasadaki en büyük DOGE balinası?

Elon Musk, istekli bir Dogecoin destekçisi ve kripto parayı daima pompalıyor. Robinhood ise ferdi yatırımcı ve trader’ların DOGE satın almasının esas yollarından biridir. Pekala hangisi piyasadaki en büyük DOGE balinası? Açıklamalara bakılırsa bunu şu anda belirlemek mümkün değil. Yeni datalar elde edildiğinde mevzuyu sizler için tekrar pahalandırıyor olacağız…

Altıncı en büyük kripto para ünitesi DOGE, yazım sırasında yüzde 1 oranında artışla 0,33 dolar düzeyinden süreç görüyor. Tanınan altcoin şu anda 43,4 milyar dolarlık bir piyasa kıymetine sahip. DOGE yazım sırasında piyasa bedeliyle 4,2 milyar dolarlık bir son 24 saatlik süreç hacmini yönetiyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın