Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!

Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!
Okunuyor Piyasada Neler Oluyor? Bitcoin, Ethereum, Ripple, Altcoin’ler Sert Düştü!

crypto price analysis overview december 11th bitcoin ethereum ripple cardano and chainlink

Tüm kripto para piyasası kan kaybediyor ve sadece son 24 saatte kayıplar 180 milyar doları aştı. Ancak Bitcoin (BTC)’in hakimiyeti artmaya devam ediyor. Ayılar, fiyatlar hala kanarken kripto para piyasasında fiyatlarını almaya devam ediyor. Dünün doruğundan bu yana toplam piyasa bedelindeki kayıplar 180 milyar doları aştı. Bununla birlikte son birkaç gün boyunca, Bitcoin’in hakimiyetinin -BTC’nin piyasadaki hissesini izleyen endeks- artmakta olduğunu ve artık neredeyse %46,1’de oturduğunu belirtmekte yarar var.

Bitcoin fiyatı 35.000 doların altına daldı! Piyasa kan ağlıyor

Dün, Bitcoin fiyatı toparlanmanın eşiğindeydi. Tam olarak BTC, 38.200 dolara (Bitstamp’ta) gün içi en yüksek düzeye ulaştı. Lakin, ayılar hareketi durdurdu ve fiyatı aşağı çekmeye başladı. Bugün BTC, yaklaşık 33.821 dolarlık günlük en düşük düzeye düştü ve bu yazı yazılırken Bitcoin son 24 saatte yaklaşık %7 düştü. Biraz uzaktan bakmak resmi daha da berbatlaştırıyor. Geçtiğimiz yedi gün içinde, kripto para ünitesi Çarşamba günü erken saatlerde 30.000 dolara düştükten sonra neredeyse %25 paha kaybetti.

FireShot Capture 003 Kripto Piyasalari 180 Milyar Dolar Daha Kanadi Bitcoin Hakimiyeti 4 cryptopotato.comBTC/USD fiyat grafiği – Kaynak: TradingView

Fakat bu olumsuz ortamda Bitcoin boğalarının gümüş astarı, pazar hakimiyetinin artmasıdır. Toplam piyasa pahası yaklaşık 180 milyar dolar azaldı, fakat BTC’nin hakimiyeti neredeyse %46’ya yükseldi. Bu da önder kripto para ünitesinin altcoin’lere kıyasla çok daha güzel toparlandığının bir işaretidir. Yazım sırasında piyasadaki birçok altcoin projesi kan ağlıyor ve önemli kayıplarla süreç görüyor.

Altcoin’ler için güç günler! Önder altcoin ETH 2.000 doların altına kaydı

Altcoin’ler bugün berbat bir görünüme sahip ve kimileri kritik düzeylerin altına daldı. Tüm pazar büsbütün kırmızıya boyandı. Ethereum şu anda günde yaklaşık %14’lük kayıpla 2.000 dolar hududunda süreç görüyor. Fakat başkan altcoin, kısa mühlet evvel 2.370 dolar düzeylerinden 2.000 doların altına kaydı ve sonra toparlandı. Binance Coin (BNB) %18, Cardano (ADA)  yaklaşık %14,6’lık kayıplarla süreç görüyor. Ripple (XRP)’da önemli kayıplar veren kripto paralar ortasında yer alıyor. XRP 0,95 dolar düzeylerinden 0,77 dolara kadar düştü. Yazım sırasında XRP, yüzde 15’lik ziyanla süreç görüyor.

7eb01fca 84e6 4d37 8575 3caa11bd300a

Piyasa kıymetine nazaran en düzgün 100 kripto para ünitesinden tek dikkate bedel çıkar sağlayanlar: XinFin Network (%10), Shiba Inu  (SHIB) (%12), Theta ve Theta Fuel’dir ve her ikisi de %3 artış gösteriyor. Piyasadaki öteki kripto paralar ise şu anda kanıyor. Bu piyasa çöküşü, Çin yasaklama haberlerinin akabinde geldi. Devlet Kurulu, yetkililerin Bitcoin madenciliği ve ticaretine baskı yapması gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, lakin bu, geçmişte bir kezden fazla gördüğümüz bir anlatı… Bu nedenle dikkatli olmakta yarar var.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın