Performans canavarı oyuncu dizüstü bilgisayarları

Performans canavarı oyuncu dizüstü bilgisayarları
Okunuyor Performans canavarı oyuncu dizüstü bilgisayarları

Oyun keyfini yanında taşımak isteyenler için en uygun oyuncu dizüstü bilgisayarları listesi hazırladık. Derlediğimiz eserler ortasında hem üst seviye modeller hem de giriş düzeyi seçenekler yer alıyor. Siz de bütçenize ve beklentilerinize uygun opsiyonu listemizde bulabilirsiniz.

Oyuncu dizüstü bilgisayarı alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini de açıkladık. Hasebiyle hem gereksiniminizi kolay kolay belirleyebilir hem de size uygun modeli seçebilirsiniz.

Oyuncu dizüstü bilgisayarı alırken dikkat edilmesi gerekenler

Birinci olarak oyun odaklı dizüstü modellerinde üst seviye ekran kartı ve işlemci seçmelisiniz. Şimdiki ve güçlü ekran kartıyla birlikte kartı desteleyip darboğaz yapmayacak işlemci, oyun performansınızı direkt üst taşıyacaktır.

Başka yandan RAM kapasitesi, SSD üzere donanım tarafındaki başka noktaları da atlamamak gerekir. Günümüz için en az 8 GB RAM tercih edebilirsiniz fakat 16 GB ve üstü RAM kapasiteleri daha fazla avantaj sağlayacaktır. SSD tarafında da kapasitenin yüksek olmasının yanı sıra suratına dikkat etmelisiniz. Okuma ve yazma suratları yüksek aygıtlar, bekleme sürelerinizi azaltacaktır.

en iyi oyuncu dizustu bilgisayarlari 0

Ekran da oyun tecrübenize direkt tesir edecek noktalar ortasında yer alıyor. Çözünürlük kıymetiyle birlikte yüksek tazeleme suratı oyun odaklı modeller için en değerli ögelerden biridir. En yeterli oyuncu dizüstü bilgisayarları listemizdeki eserleri de bu konulara dikkat ederek seçtik.

Güçlü donanım ve eşliğinde âlâ ekran size güçlü bir oyun tecrübesi vaat edecektir. Ama soğutma sistemi güzel çalışmıyorsa tüm avantajlarınızı kaybedebilirsiniz. Sıcaklık yüzünden performans düşüşleri yahut gibisi sıkıntılar karşınıza çıkabilir. Münasebetiyle modelin soğutma sisteminin güzel çalıştığından da emin olmanız gerekiyor.

Taşıma kolaylığı oyun odaklı dizüstü bilgisayarların en kıymetli kriterleri ortasında yer almıyor. Lakin olabildiğince hafif eserler seçmeniz aygıtı yanınızda taşıyacağınız vakitlerde sizi memnun edecektir.

En düzgün oyuncu dizüstü bilgisayarları

Derlediğimiz modellerin fiyat aralıklarını geniş tuttuk ve böylelikle her bütçeye uyan seçenekleri karşınıza çıkarmayı hedefledik. Dilerseniz lafı uzatmadan aygıtlara bakalım.

1 – MSI GE76 10UH-224XTR

Piyasaya sürdüğü oyun odaklı eserleriyle tanınan olan MSI, oyuncu dizüstü bilgisayarı tarafında da argümanlı modellerle karşımıza çıkıyor. Listemizdeki aygıt; RTX 3080 ekran kartına, Intel Core i7 10870H işlemcisine ve 32 GB RAM kapasitesine sahip. Ayrıyeten bilgisayarda 1 TB NVMe SSD yer alıyor.

en iyi oyuncu dizustu bilgisayarlari 1

MSI GE76 10UH-224XTR

Öbür yandan eser, 17.3 inç uzunluğunda FHD çözünürlüklü ve TN panele sahip ekranla karşımıza çıkıyor. 300 Hz tazeleme suratına sahip ekran, rekabetçi oyunlarda sizi ziyadesiyle tatmin edecektir.

RTX 3080 kartı, 4K oyunculuk için uygun lakin modelin ekran çözünürlüğü bu mevzuda yetersiz kalıyor. Eserdeki manzara çıkışları sayesinde ise 4K çözünürlüklü ekranları kullanarak bu dezavantajı ortadan kaldırabilirsiniz.

Bütçesi kısıtlı olmayan bireyler için en âlâ oyuncu dizüstü bilgisayarları listemizdeki eser cazip seçeneklerden biri olacaktır.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

2 – Asus ROG Zephyrus GA503QM-HN022

Üst seviye donanım bileşenlerinin yanı sıra şık dizaynıyla da öne çıkan Asus ROG Zephyrus derlememizde kendine yer buldu. Ryzen 7 5800HS işlemcili aygıtta; RTX 3060, 16 GB RAM ve 512 GB NVMe SSD var.

en iyi oyuncu dizustu bilgisayarlari 2

Asus ROG Zephyrus GA503QM-HN022

Eserin 15.6 inç boyutundaki ekranı, FHD çözünürlüğünde ve IPS panele sahip. Ayrıyeten 144 ekran 144 Hz tazeleme süratiyle karşımıza çıkıyor. En güzel oyuncu dizüstü bilgisayarları listemizdeki eserin yüzde 100 sRGB dayanağı olduğunu da atlamayalım.

Bilgisayar güçlü donanımının yanı sıra hafiflik konusunda da başarılı. Aygıt 1.9 kilogram. Çok daha hafif dizüstü bilgisayar seçenekleri görebilirsiniz fakat oyuncu odaklı eserler için bu tartı çok ülkü.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

3 – HP Omen 15-EK0000NT

En uygun oyuncu dizüstü bilgisayarları listemizdeki fiyat performans seçeneklerimizden birine geldik. Intel Core i5 10300H işlemcili aygıt, RTX 2060 ekran kartı ve 16 GB DDR4 RAM ile geliyor. Ayrıyeten eserde 512 GB NVMe SSD mevcut.

en iyi oyuncu dizustu bilgisayarlari 3

HP Omen 15-EK0000NT

Öbür yandan 15.6 inç boyutunda, FHD çözünürlüklü ve 144 Hz tazeleme suratına sahip IPS panelli ekran, eseri rekabetçi oyunlarda da öne çıkarıyor. Ayrıyeten modelin 2,46 kilogram tartıya sahip olduğunu belirtelim.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

4 – Dell G315

Derlediğimiz eserler ortasında 10 bin TL bandının altındaki alternatiflerden biri de Dell G315. Aygıt; Intel Core i7 10750H işlemcisinde gücünü alıyor ve GTX 1650 Ti ekran kartına sahip. Ayrıyeten 8 GB RAM kapasitesine sahip aygıt, FHD oyunculuk için yeterli bir performans vaat ediyor.

en iyi oyuncu dizustu bilgisayarlari 4

Dell G315

Başka yandan 15.6 inç boyutundaki FHD ekrana sahip aygıt, 144 Hz imaj yenileme suratı sayesinde rekabetçi oyunlarda da avantaj sağlıyor.

En düzgün oyuncu dizüstü bilgisayarları listemizdeki eserin yükü ise 2,34 kilogram.

Ürünü buradan satın alabilirsiniz.

5 – Asus FX506LI-HN005

Asus’un TUF Gaming serisindeki eseri, derlememizin fiyat performans opsiyonları ortasında yer alıyor. Inte Core i5 10300H işlemcili aygıt, GTX 1650 Ti ekran kartına mesken sahipliği yapıyor ve 8 GB RAM ile karşımıza çıkıyor. Depolama tarafında ise 256 GB SSD görüyoruz.

en iyi oyuncu dizustu bilgisayarlari 5

Asus FX506LI-HN005

Ayrıyeten bilgisayar; 15.6 inç büyüklüğünde, FHD çözünürlüklü ve IPS ekrana sahip. Modelin ekran tazeleme suratı ise 144 Hz.

Öbür yandan en âlâ oyuncu bilgisayarları listemizde üstteki eserlere alternatif modeller var. Derlememizdeki tüm eserlerin ayrıntılarına ve fiyat bilgilerini aşağıdaki ilişkiden ulaşabilirsiniz.

Önerdiğimiz tüm ürünlere buradan ulaşabilirsiniz.

6 – MSI GF65 Thin 10UE-045XTR

7 – Acer Nitro AN515-55

8 – HP 15-EC0020NT

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın