Perde Gerisindeki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Artık Ne Yapıyor?

Perde Gerisindeki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Artık Ne Yapıyor?
Okunuyor Perde Gerisindeki Gerçekler: Bitcoin ve Ethereum Balinaları Artık Ne Yapıyor?

whale shake

Ünlü kripto analitik firması Santiment, geçen ay BTC fiyatını 30.000 dolara düşüren satışların akabinde Bitcoin balina davranışını izliyor. Ayrıyeten Santiment, önder altcoin Ethereum’da balinaların neler yaptığını da paylaşıyor.

Santiment: Perde gerisinde Bitcoin balinaları birikiyor

Santiment, önder kripto para 40.000 dolar düzeyini geri alamasa bile büyük kripto para sahiplerinin BTC satın aldığını ortaya koyuyor. Firma, Bitcoin balinalarının yakın vakitte yaklaşık 2 milyar dolar pahasında on binlerce BTC satın aldığını söylüyor. Santiment bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Bitcoin 33.000 ila 36.000 dolar aralığında değişmeye devam ediyor, lakin perde gerisinde balinalar birikiyor. 100 ila 10.000 BTC’ye sahip adresler, cüzdanlarına toplam 50.000 BTC yahut yaklaşık 1.95 milyar dolar ekledi.

1Kaynak: Santiment

Santiment: Balinalar stoklarken küçük yatırımcılar Bitcoin varlıklarını satıyor

Santiment, kripto balinaları piyasadaki gerileme sırasında BTC biriktirmeye devam ederken, daha küçük yatırımcıların Bitcoin varlıklarını sattığını söylüyor. Santiment hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

1.000+ BTC tutan Bitcoin balina adresleri, 7,88 milyon token tutmaya başladı. Bu, 14 Mart’tan bu yana balinalar tarafından tutulan en büyük BTC ölçüsü. Bu, altı ay içindeki EN KÜÇÜK ölçü olan 10 yahut daha az BTC’ye sahip adreslerin yalnızca 2,65 milyon BTC’sine denk geliyor.

2Kaynak: Santiment

Santiment, Ethereum’da birtakım temkinli yükseliş göstergelerine dikkat çekti

Santiment ayrıyeten yakın zamanda Ethereum (ETH) piyasasına ait bir genel bakış paylaştı ve kimi temkinli yükseliş göstergelerine dikkat çekti. Kripto tahlil platformu, bir kripto paranın piyasa değerini işlem hacmine bölerek bir kripto paranın gerçeğe uygun kıymetini ölçen NVT (ağ değeri-işlem oranı) metriğine bakıyor. Santiment hususa yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Hafta sonu Ethereum keskin bir formda yükseldi. NVT token dolanım modelimiz, ETH tokenlerinin mevcut piyasa pahası düzeyine kıyasla ağlarında hala yüksek seviyede takas edildiğini gösteriyor ve bu da hafif bir yükseliş farklılığına işaret ediyor.

3Kaynak: Santiment

Santiment: ETH’ye yönelik olumsuz algı fiyatı yükseltebilir

Piyasa bedeline nazaran ikinci en büyük kripto para ünitesi, geçen ay 4.300 doların üzerinde rekor bir düzeye ulaştıktan sonra artık 2.540 dolarda seyrediyor. Lakin Santiment, kripto paraya yönelik olumsuz hislerin fiyatları artırmaya yardımcı olabileceğini söylüyor. Santiment bahse yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

Ethereum’a yönelik bilgilerimize nazaran, kalabalığın şu anda ETH’ye yönelik olumsuz algısı, fiyatı daha da yükseltiyor olabilir. Yorumların olağandan daha düşüş olduğunu görüyoruz. Bu da birden fazla vakit fiyatları üst çekiyor.

Kriptokoin.com olarak daha evvel bildirdiğimiz üzere, daha fazla ETH varsayımı için “Ethereum Fiyatı Sert Düştü! İşte Analiste Nazaran, Görülecek Seviyeler” isimli makalemizi inceleyebilirsiniz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın