Paradox Interactive, Victoria 3’ü duyurdu

Paradox Interactive, Victoria 3’ü duyurdu
Okunuyor Paradox Interactive, Victoria 3’ü duyurdu

İkinci oyunu ile ön plana çıkan Victoria serisi, öbür strateji oyunlarındaki güçlen ve fethet mantığını kenara iten bir üretim. Victoria 3’ün duyurulması ile birlikte ekran manzaraları de geldi. Victoria serisi, savaşmaktan daha çok ülke içindeki siyasetlere, diplomasiye ve iktisada kıymet vermenizi isteyen bir oyun. Victoria 3 ile birlikte daha gelişmiş bir oynanış ve grafikler hayranları bekliyor.

yuzuklerin efendisi oyunu 1yuzuklerin efendisi oyunu 1

Orta Dünya hayranlarına müjde. Monolith ve Warner Bros, açık dünyada geçen yeni Yüzüklerin Efendisi oyunu üzerinde çalışıyor

Victoria 3’te kabileler de yönetilebilecek

Victoria 3‘te serisinin evvelki oyunlarda yer almayan bir özellik ekleniyor. Sahra çölünde ve dünyanın öbür bölgelerinde bulunan küçük kabileler de oynanabilir olacak. Ayrıyeten her ülkenin kendine has oynanış mekanikleri bulunuyor ve bu mekanikler kabileler için de geçerli. Geliştirici, yeni oyun ile birlikte Victoria 2‘de bulunan “uygar” ve “medeniyetsiz” ayrımını ortadan kaldırdı. Bunun yerine Avrupa dışındaki küçük ülkeler için “tanınmıyor” sözü eklendi.

Bu da oynanışta büyük ülkelerin sizi kendilerine denk görmediği manasına geliyor. Victoria, sizi sanayi ihtilalinden başlatıp 2. Dünya Savaşı’nın başlangıcına kadar bir periyodun içine sokuyor. Ayrıyeten Victoria 2’de bulunan Kriz sisteminden etkilenen “Diplomatik Oyun” sistemi, Victoria 3‘te kullanıldı. Diğer bir ülkeden toprak kesimi ya da onların pazarlarında mallarınızı satmak istemek üzere hareketlerde bulunduğunuzda, bu taleplerinizi diplomatik bir bildiri ile sunabiliyorsunuz.

  • ingiltere victoria 3ingiltere victoria 3
  • marketler victoria 3marketler victoria 3
  • ingiltere politika 2 victoria 3ingiltere politika 2 victoria 3
  • ingiltere politika victoria 3ingiltere politika victoria 3
  • turkiye victoria 3turkiye victoria 3

Ayrıyeten Paradox, her küçük hudut uyuşmazlıklarının bir Dünya Savaşına dönüşmesini istemiyor ve oyunu buna nazaran dengelediğini belirtiyor. Lakin tekrar de rakibinize baskı yapmak sizi zora sokabilir. Uyuşmazlıklar devam ederse düşman olabilir ve düşmanınız rakiplerinize takviye verebilir. Bu durumda oyun içerisinde daha fazla zorluk yaşayabilirsiniz.

Victoria 3‘ün çıkış tarihi hakkında bir bilgi bulunmuyor. Oyun geliştirilmeye devam ediyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın