Outriders’ın oyuncu sayısı dudak uçuklattı

Outriders’ın oyuncu sayısı dudak uçuklattı
Okunuyor Outriders’ın oyuncu sayısı dudak uçuklattı

Geçtiğimiz ay piyasaya çıkan co-op odaklı aksiyon oyunu Outriders, satış sayılarıyla herkesi şaşırtmayı başardı. İster tek isterseniz de dört şahsa kadar çevrimiçi oynayabildiğiniz oyun, kıssası ve vazifeleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Aksiyon ve rol yapma öğeleri içeren üretimin temelinde, kıssada ilerlemek ve ilerledikçe karşımıza çıkan düşmanları yenerek yeni eşyalar düşürmek yatıyor.

Birinci çıktığı periyot yaşanan irtibat problemleri ve silinen envanterlerle gündeme gelen Outriders, kısa mühlet içerisinde toparlanarak oyuncuların sevgisini kazanmayı başardı. Square Enix yaptığı açıklamayla oyunun muvaffakiyetini paylaştı.

Outriders rekor kırıyor

Üretimin başarısı hakkında konuşan Square Enix, yalnızca bir ay içerisinde 3.5 milyon eşsiz oyuncu sayısına ulaştıklarını açıkladı. Bilhassa stüdyonun imal ve reklam bütçesinin kısıtlı olduğunu düşünürsek, bu haberin geliştirici stüdyo People Can Fly için sevindirici olduğunu söyleyebiliriz. Geçmişte Gears of War: Judgement ve Bulletstorm üzere oyunlar geliştiren stüdyo, Outriders ile omuzlarına aldığı yükü kaldırmayı başardı. 

outridersin oyuncu sayisi dudak ucuklatti 1 1outridersin oyuncu sayisi dudak ucuklatti 1 1

Ayın 20’sinde yeni bir güncelleme yayınlayacaklarını açıklayan yayıncı şirket, oyundaki birtakım problemleri düzeltecek. Bunlar ortasında oyunda bulunan buglar, nişan sıkıntıları ve oyunun çökmesine neden olan sorunlar bulunuyor. Tıpkı vakitte oyuna giriş yapmaya çalışan kullanıcıları sık sık delirtmeyi başaran yanılgının da bu yamayla düzelmesi bekleniyor. 

Square Enix oyunla ilgili daha fazla ayrıntı paylaşmazken, Microsoft sayesinde elimize daha fazla istatistik ulaştı. Xbox Game Pass’e nazaran oyuncular, Xbox üzerinden şu ana kadar toplamda 120 milyon saat Outriders oynadı. Oyuncu başına ortalama 31 saat demek olan bu mühlet, bilhassa öykülü bir oyun için hayli âlâ.

Oyundaki en tanınan sınıf ise Trickster (hileci) oldu. Oyuncuların yüzde 28′i bu karakter ile oynamayı tercih etti. 20 milyar karakterin öldürüldüğü üretimde toplanan metal modül sayısı ise 1.9 trilyon oldu. Yalnızca Xbox üzerinde olan bu sayılar bile oyunun ne kadar tanınan olduğunu ispatlamaya yetiyor. Bilhassa oyun içi eşya satışının olmaması ve servis oyunu olarak piyasaya çıkmaması üretimin popülerliğini iki temel nedeni olarak düşünülüyor.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın